Tänasest kehtib uus liikluseeskiri

06. veebruar 2001, 08:12

Uus liikluseeskiri, mis hakkab kehtima täna, lubab õppesõidu ajal ja esmase või piiratud juhtimisõigusega juhil sõita senise 70kilomeetrise tunnikiiruse asemel kuni 90kilomeetrise tunnikiirusega, kuid autol peab olema vastavalt õppesõidu- või algaja juhi märk, kirjutab Postimees.

Lubatud suurim sõidukiirus on ka uue liikluseeskirja kohaselt asulasisesel teel 50 kilomeetrit tunnis ja asulavälisel teel 90 kilomeetrit tunnis.

Juht ei tohi põhjendamatult aeglase sõiduga takistada teisi sõidukeid ega pidurdada järsult, kui see pole vajalik ohutuse tagamiseks.

Asulavälisel teel, millel pärisuunal on üks sõidurada, peab juht, kes ei sõida sellel teelõigul lubatud suurima kiirusega, hoidma niisugust pikivahet, et temast möödasõitnu saaks tagasi reastuda.

Uus liikluseeskiri ütleb selge sõnaga, et juht ei tohi olla joobeseisundis. Joobeseisund on alkoholi, narkootilise või psühhotroopse aine tarvitamisest põhjustatud terviseseisund, mis avaldub häiritud või muutunud kehalistes või psüühilistes funktsioonides ja reaktsioonides.

Alkoholisisaldus ühes liitris juhi väljahingatavas õhus ei tohi olla 0,1 milligrammi või rohkem ning alkoholisisaldus juhi veres ei tohi olla 0,2 promilli või rohkem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing