AS Repo Vabrikud müüs endise Virko mööblivabriku

07. veebruar 2001, 16:05

AS Repo Vabrikud müüs talle Kohtla-Järvel kuuluva põhiliselt köögimööblit valmistava vabriku R P Mööbel Soome kapitalile kuuluvale osaühingule TNC-Components, kirjutab Põhjarannik.

AS Repo Vabrikud nõukogu liige Priit Kuusmik ei pidanud vajalikuks nimetada müügitehingu hinda ega muid asjaolusid ning teatas vaid lakooniliselt, et mööblivabriku müügi peamiseks põhjuseks oli tootmise laiendamine Püssis asuvates Repo Vabrikutes.

Kuusmik ütles Äripäevale, et müügi põhjuseks oli ka see, et ettevõttel on kasulikum koondada tootmine ühte kohta.

TNC-Components sekretär ütles Põhjarannikule, et müügitehingust ja ettevõtte plaanidest on volitatud rääkima ainult omanike esindaja Soome kodanik Pentti Kalevi Torkko, kellega polnud aga võimalik ühendust saada. Mööblivabriku direktorina töötab alates veebruarist Kaido Toome.

Repo Vabrikud omandasid kaks aastat tagasi 10,2 miljoni krooni eest pankrotistunud kohaliku kapitali mööblifirma AS Virko varad ja andsid vabrikule uue nime R P Mööbel.

Tookord kinnitas Repo Vabrikute juhatuse esimees Rein Kuusmik, et nende firma tegi mööblitootmise plaane juba enne Virko pankrotti. 'Et Virko läks pankrotti, siis ei olnud meil vajadust hakata uut tehast ehitama. Ostsime ettevõtte, kus on kaasaegne tehnoloogia ja heade oskustega töölised,' ütles Kuusmik ligemale kaks aastat tagasi.

Märtsi keskel kavatseb AS Repo Vabrikud Püssis tööle panna Austria firmalt Schelling 30 miljoni krooni eest ostetud plaadilõikamistehase, mille moodne tehnoloogia võimaldab nii puit- kui laminaatplaatidest valmistada mööblidetaile.

Mööblit Kuusmiku sõnul Püssis valmistama ei hakata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing