GB Railways võib Edelaraudtees 100 mln investeeringust loobuda

Inno Tähismaa 07. veebruar 2001, 17:46

AS Edelaraudtee erastanud Inglise firma GB Railways võib lubatud 100 mln investeeringust loobuda, andis täna mõista ettevõtte juhatuse esimees Henn Ruubel.

Ruubel ütles Edelaraudtee teatel, et ei saa ega oska kommenteerida, milline on GB Railwaysi hoiak peale valitsuse viimaseid otsuseid, kuid sõnas, et inglise firmat on muutustest informeeritud ja on märgata teatavat ärevust. ?Kas ja millise otsuse GB Railways aktsiakapitali laiendamise osas teeb, selgub loodetavasti nädala jooksul?, rääkis Ruubel.

Edelaraudtee erastamislepingu järgi peaks GB Railways tegema veebruari lõpuks ettevõtte aktsiakapitali laiendamiseks 100 miljoni krooni suuruse sissemakse, kuid kuna riigi tegevuse tulemusena ei ole võimalik täita äriplaani kui erastamislepingu kohustuslikku osa, siis on selle investeeringu tegemine sattunud kahtluse alla.

?Ministeerium sõidab teerulliga raudteest üle, kuid see pole lahendus ei reisijate, erastatava raudteefirma ega riigi jaoks?, ütles Ruubel. Tema sõnul on Edelaraudtee 15. jaanuaril ametisse jäänud juhatus teinud teede-ja sideministeeriumile kaks korda tõsised ja konstruktiivsed ettepanekud, säilitamaks reisirongiliiklus inimestele vajalikus mahus, kuid ainuke mida riik on aktsepteerinud, on töögrupi moodustamine pikaajalise reisirongiliikluse arengukava koostamiseks.

Esmaspäeval teavitas Edelaraudtee juhtkond ettevõtte ametiühinguid 228 inimese võimalikust koondamisest, juhul kui teede-ja sideministeerium ei aktsepteeri Edelaraudtee ettepanekuid reisirongiliikluse säilitamise osas. Siis ütles Ruubel, et ettevõtte juhtkond soovib inimesi ette hoiatada, kuna võimaliku riigi tellimuse lõppemisel on sunnitud raudteefirma alustama ulatuslikke koondamisi. Ruubeli sõnul saavad 228 Edelaraudtee töötajat koondamisteated lähipäevadel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing