Ministeeriumi nõunik: postiside maal ei kao kuhugi

07. veebruar 2001, 13:20

Vastupidiselt ajakirjanduses levinud arvamusele, nagu satuks pärast uue postiseaduse vastuvõtmist küsimärgi alla postiside säilimine maal, väidab teede- ja sideministeeriumi sideosakonna nõunik Andres Niinepuu, et vaba konkurentsi tingimustes pole välistatud hoopis konkureerivate postkontorite teke maale.

'Kui me praegu midagi ette ei võta ja samas vaimus jätkame, võib postisüsteem tõesti 5?10 aastaga kokku variseda,' ütles Niinepuu. 'Kohalikud omavalitsused on aga millegipärast arvamusel, et uus seadus kaotab postiside maal.'

Riigikogu teist lugemist ootav postiseadus sätestab, et kõik tegutseda soovivad postifirmad peavad pakkuma üleriigilist teenust või maksma teatud protsendi oma käibest Eesti Postile, kes saadava raha arvelt doteerib kahjumit tootvat maakannet. Seega hakkaksid Eesti Postile maksma praegu vaid suuremate linnades tegutsevad firmad.

Teede- ja sideministeeriumi andmeil maksab kirja kättetoimetamine linnas 2?2,5 krooni, maal aga 15?16 krooni. Eesti Post on seni doteerinud maakannet linnade arvelt, kuid praeguseks on ta kaotamas oma positsiooni linnakandes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing