RERi jaoks pole erastamine veel läbi

07. veebruar 2001, 08:12

Raudtee Erastamise Rahva ASi (RER) esindajate kinnitusel saab riik nende pakkumise parimaks tunnistamisel praegusest raudtee erastamisel teiseks tulnud Baltic Rail Service?i (BRC) pakutavast 600 miljonit krooni enam, kirjutab Postimees.

RERi nõukogu liikme Toomas Annuse kinnitusel pole RERi jaoks erastamine veel kaugeltki läbi. Sama kinnitasid ka RERiga liitunud Rootsi riigiraudtee tütarfirma Green Cargo (varem SJ International) esindajad.

Annuse hinnangul on äärmiselt tõenäoline, et Rail Estonia rahastajaid ja strateegilist investorit ei leia ja erastamisagentuuri (EEA) nõukogu on sunnitud uue otsuse tegema.

?Kui aga võrrelda BRSi ja meie pakkumist, on meie oma 600 miljoni krooni võrra riigile kasulikum,? märkis Annus. ?Kuigi raha ei laekuks kohe, vaid aastate jooksul dividendidena ja hiljem riigi 34protsendilise osaluse müügist,? väitis Annus.

Green Cargo tegevdirektori Sunit Ray hinnangul ei loobuta erastamisest, kuni leping on sõlmitud. Samuti ei võta RERi osanikud enne EEA nõukogu uut otsust tagasi esitatud kaebust erastamise peatamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing