Otepää kihab karikaetapi elevuses

Külli Kariste 09. veebruar 2001, 00:00

Suurima esindusega on laupäeval kohal Venemaa, kes saabub 8 mees- ja 8 naissuusatajaga, kaasas 20liikmeline hooldegrupp. Suurte, üle 30liikmeliste tiimidega tulevad ka Norra, Soome ja Itaalia. Üllatuslikult jäävad Otepää maailmakarika osavõistlusest eemale Jaapan, ?veits ning ainult meessuusatajatega on esindatud T?ehhi ja Prantsusmaa. Haigestumislaine tõttu jääb tulemata ka Slovakkia suusakoondis.

Võistlejate nimekiri on sellest hoolimata esinduslik. Ainuüksi erinevate tiitlivõistluste medaliomanikke saabub kümneid.

Homme võib Tehvandi Suusakeskuse radadel näha Per Elofssoni, Thomas Alsgaardi, Johann Mühleggi, Mika Myllylät, Harri Kirvesniemit, Odd-Björn Hjelmesethi, Mattias Fredrikssoni, Silvio Faunerit, Fulvio Valbusat, Jari Isometsä, Mihhail Botvinovi, Krister Skjeldali, Erling Jevnet, Frode Estili, Espen Bjervigi, Aleksei Prokurorovit, Vladimir Villisovi, Vincent Vittozi, Bente Skarit, Stefania Belmondot, Kaisa Varist, Larissa Lazutinat, Olga Danilovat, Julia Tsepalovat, Nina Gavriljukki, Pirjo Mannineni, Ljubov Jegorovat, Antonina Ordinat, Irina Taranenko-Tereliat, Gabriela Paruzzit, Beckie Scotti, Anita Moenit ja paljusid teisi.

Eesti koondis võistleb Otepääl koosseisus: Kristina ?migun ja Katrin ?migun (mõlemad rahvusvahelises grupis) ning Piret Niglas (rahvuslikus grupis). Meestest on võistkonda arvatud Andrus Veerpalu, Jaak Mae, Meelis Aasmäe, Pavo Raudsepp, Priit Narusk (kõik rahvusvahelises grupis) ning Kaspar Kokk, Aivar Rehemaa, Risto Roonet ja Erkki Jallai (rahvuslikus grupis).

Enne suurvõistlust on võistkonna peatreener Mati Alaver eesmärkide sõnastamise ja võistlejate ettevalmistuse kommenteerimisel napisõnaline: ?Elus ei lähe kunagi täpselt nii nagu planeeritud, kuid põhjust nurisemiseks ma ei näe. Ettevalmistus on sujunud hästi.?

Meie teisipäevases telefonivestluses Alaver Kristina ?miguni võistlusvormi kohta kommentaari ei andnud, sest Kristina oli veel mäestikutingimustes treenimas.

Võistkondlike eesmärkide kohta sõnab Mati Alaver: ?Mul on nii kogenud sportlased, et eesmärgid seab iga sportlane endale ise. Minu eesmärk võistkonnale on aga jätkata ka hiljem Lahtis senist meessuusatajate edukat esinemist tiitlivõistlustel.?

Otepää Turismiinfo spetsialist Piret Kulasalu soovitab pealtvaatajatel varakult tulema hakata: ?Otepääl on elanikke u 4, 500, võistlustele oodatakse pea 15 000 külalist ? see näitab juba isegi, et üsna tõenäoline on, et kõik ei suju nii kiiresti kui tahaks, ning siis võib lihtsalt esimene start nägemata jääda.? Kes majutusvõimalustele veel mõelnud pole, neil soovitab Piret Kulasalu läbi astuda Otepää Turismiinfokeskusest. ?Viimase hetke äraütlemisi tuleb ikka ette ning vahel tehakse broneeringuid ka mitmekordselt,? ütleb ta. ?Võimalusel aitame iga abivajajat. Koostöö majutusasutustega on meil hea. Ei pruugi küll saada nii suurte mugavustega ööbimiskohta kui soovitakse, kuid mingi lahenduse ehk siiski leiame? on Piret Kulasalu optimistlik.

Seni on maailmakarika etapi ettevalmistus sujunud suuremate tõrgeteta. ?Ikka juhtub, et mõned osavõtjad saabuvad öösel, aga see käib suurvõistlustega kaasas,? naerab maailmakarika etapi korraldustoimkonna sekretär Ülle Viinapuu. Otepää on võistlusteks valmis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing