Raudtee erastaja pakub ennast müügiks

Andres Reimer 09. veebruar 2001, 00:00

?Veebruari alguses Tallinnas toimunud silmast silma kohtumisel pakkus RailEstonia esindaja mulle oma firma aktsiaid 200 miljoni krooni eest müügiks,? ütles Baltic Rail Service (BRS) üks juhte Jüri Käo. ?See oli juba teine pakkumine.?

BRSile on pakkunud Taanis registreeritud ja Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate omandamise õigusega RailEstonia aktsiaid nende nõustaja Anti Oidsalu, rääkis BRSi juhatuse aseesimees Guido Sammelselg. ?Peame RailEstonia pakkumist haletsusväärseks ja ebaeetiliseks,? lausus Sammelselg.

RailEstonia esindajad pakkusid väljaspool Eestit toimunud kohtumisel oma firma aktsiaid 200 miljoni krooni eest ka Raudtee Erastamise Rahva ASile RER, ütles ettevõtte üks juhte Toomas Annus.

RERile RailEstonia poolt tehtud pakkumise hind on kiiresti langenud, sest mõne aja eest küsisid firma esindajad RERi juhtfiguurilt Urmas Sõõrumaalt aktsiate täispaketi eest 250 miljonit krooni.

Kinnitamata andmetel on RailEstoniat üritatud müüa ka RERi rootslastest partneritele Green Cargo International ABst.

BRSi ja RERi esindajate väited on absoluutne vale, mida ei saa kommenteerida, ütles RailEstonia nõustaja Anti Oidsalu. ?Nendest väidetest kumab läbi kartus, et RailEstonia on valmis 28. veebruaril laua taha istuma ja Eesti Raudtee erastamislepingu alla kirjutama,? ütles Oidsalu.

Samas lausus Oidsalu, et ta pole valmis tõe jaluleseadmiseks kohtusse pöörduma, kui teade RailEstonia aktsiate müümise katsetest avaldatakse.

Teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni nõunik Andrus Villem nimetas teateid RailEstonia müügipakkumistest ebatõenäolisteks ja kummalisteks, mida ta ei saa kommenteerida.

Tallinna halduskohus peatas jaanuari keskel RERi kaebuse peale erastamisagentuuri ja RailEstonia läbirääkimised.

?Erastamisagentuuri otsus RailEstonia parimaks pakkumiseks kuulutamisel oli vale nii sisuliselt kui ka vormiliselt,? ütles RERi juhatuse esimees Rain Tamm. ?Meie advokaatide arvates ei vasta Rail Estonia pakkumine erastamistingimustele, pole kunagi vastanud ja on vähetõenäoline, et hakkab veebruari lõpuks vastama,? ütles BRSi juhatuse esimees Edward A. Burkhardt.

RailEstonia juht John Orrison teatas mullu detsembris, et kujundab oma pakkumise tuumikinvestorit Põhja-Ameerika kompaniidest Canadian Pacific Railway CPR, Rail America ja CSX, kes pole tänaseni teatanud Eesti Raudtee erastamisel osalemisest. Kõik nimetatud firmad on Eesti ajakirjanikele andnud tõrjuvaid vastuseid oma võimalikust seotusest RailEstoniaga või seda hoopis eitanud. RailEstonia pakkumise tagavad Orrisoni väitel Deutsche Bank, Chase Manhattan Bank ja EBRD.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing