Suitsuruum lisandub vaid mõnes kontoris

Viktoria Korpan 09. veebruar 2001, 00:00

Klaasist ja alumiiniumist suitsuruumide ehitamisega tegeleva ASi Mendali juhatuse esimehe Mati Müürisepa sõnul läheb kõige lihtsama suitsuruumi ehitamine kontorisse maksma umbes 9000 krooni. ?See oli kõige odavam variant, tollesse büroosse pidime ainult ühe seina juurde ehitama,? räägib Müürisepp. ?Tegime ka nelja seina, ripplae ja korraliku ventilatsiooniseadmega suitsuruumi, see maksis ligi 40 000 krooni.?

Müürisepp ütleb, et pärast tubakaseaduse jõustumist selle aasta alguses helistatakse tema firmasse pidevalt, uuritakse hinda, tehakse oma hinnapakkumisi. ?Viimase kahe nädala jooksul saime 12 hinnapakkumist,? sõnab Müürisepp. ?Praeguseks oleme valmis ehitanud kolm ruumi ja üks on ehitamisel.?

Sotsiaalministeeriumi avalike suhete peaspetsialisti Sigrid Tappo sõnul peavad sotsiaalministeeriumi ametnikud käima ministeeriumi hoones asuvas kohvikus suitsetamas, kui on soov suitsupausi teha. Minister Eiki Nestor on aga oma alluvatega võrreldes paremas olukorras.

?Ministri kabineti juures on eraldi väike suitsuruum ainult tema jaoks, keegi teine seal suitsemas ei käi,? sõnab Tappo.

?Meil oli kabinettides suitsetamine keelatud juba enne 1. jaanuarit,? lisab üks tubakaseaduse väljatöötajaid, sotsiaalministeeriumi tervise edendamise büroo juhataja Andrus Lipand. ?Kui mitte suitsetada kabinetis, aga eraldi ruumis, siis on OK.?

?Spetsiaalse suitsuruumi või -ala olemasolu asutuses või büroohoones ei ole kohustuslik, kuid seda võib teha, kui ruumide valdaja leiab, et see on vajalik,? räägib Lipand. ?Kui suitsetajaid on palju, ei ole ju ilus saata neid külma kätte ukse taha.?

Infosüsteeme valmistava firma ALL Web Industry juht Mihkel Vabrit ütleb, et tema firma kolme suitsetaja jaoks pole veel eraldi ruumi muretsetud.

?Kontoris on praegu liiga vähe ruumi ja suitsetajaid on ka liiga vähe, et nende jaoks eraldi ruumi teha,? selgitab staa?ikas suitsetaja Vabrit. ?Suitsu teeme õues.?

Mittesuitsetav Hansapanga avalike suhete juht Ando Noormets ütleb, et vaatamata sellele, et Hansapangas on au sees spordi tegemine ja töötajate hulgas ei ole suitsetajaid palju, oli siutsuruum Hansapanga peakontoris hoone ehitamisest peale. Tubakaseaduse jõustumisega sai Hansapanga suitsuruum aga uuema, seaduse nõuetele vastava ventilatsiooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing