Käo süüdistab Oidsalut valetamises

09. veebruar 2001, 13:22

Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate erastamiskonkursil teiseks valitud Baltic Rail Services (BRS) juhatuse liige Jüri Käo kinnitas, et Rail Estonia esindajad on oma pakkumise müügiks teinud korduvalt üheselt mõistetavaid ettepanekuid.

Tänases Äripäevas eitab Rail Estonia nõustaja Anti Oidsalu, et Rail Estonia pakkus oma erastamispakkumist müüa BRS-le. Oidsalu sõnade kohaselt on sellised väited absoluutne vale.

Jüri Käo teatel on Rail Estonia esindajad pakkunud müüa oma Taanis registreeritud ettevõtet 200 miljoni krooni eest. ?See ei olnud hea pakkumine, me ei saa seda vastu võtta?, ütles Käo. ?Lisaks sellele, et see on pretsedenditult ebaeetiline ja hullumeelne, on see tehtud ka valel aadressil,? lisas Käo. ?Baltic Rail Servicel polnud ühtegi põhjust oma tehtud tööd nurka visata ja riiulilt miljard krooni kallim, skandaalidega seotud pakkumine vastu võtta?, ütles Käo.

Samas pole Käo sõnul ka midagi imestada, et Rail Estonia oma pakkumist müüb. ?See on ju algusest peale kõigile teada olnud. Veelgi enam, Erastamisagentuuri nõukogu seadis Rail Estoniat võitjaks kuulutades enamusosaluse müügi lausa obligatoorseks tingimuseks. Skandaalne on see, et kuna muu maailm pole nende pakkumisest huvitatud, siis jõuti ringiga tagasi teiste konkursil osalejate juurde?, rääkis Käo.

Erastamiskonkursil teiseks valitud Baltic Rail Services aktsionärid on Briti suur raudteehaldusfirma Jarvis Plc. tütrafirma Jarvis International ja USA raudteeoperaator Rail World mõlemad 25, 5 protsendiga, USA raudteeoperaator Rail Development Corporation 5 ning Eesti ettevõtjate Jüri Käo ja Guido Sammelselja juhitud investeerimisfirma Ganiger Invest 44 protsendiga.

Baltic Rail Services pakkumist rahastamist korraldab Hansapank Marketsi ja Swedpanga juhitud laenusündikaat, milles osalemiseks oma esialgse nõusoleku andnud ka Landesbank Schleswig ?Holstein ja Hypo Vereinsbank.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing