Üle poole tuhande Pärnumaa talu ootab tööstusvoolu

09. veebruar 2001, 08:53

Pärnu maaparandusbüroo juhataja kaustas on üle poole tuhande avalduse elektriliinide ehitamiseks, riik aga kärbib tööraha aasta-aastalt, kirjutab Pärnu Postimees.

Talupidajate avalduste kaust algab aastaga 1989. Sestpeale on sinna pidama jäänud 548 taotlust ühendada majapidamine korraliku tööstusvooluga. Büroo on selle ajaga suutnud koos elektrivõrkudega rahuldada sadakond avaldust. Järjekorra kahanemist pole loota, sest mullusega võrreldes eraldas riik maakonnale kaks korda vähem raha.

?Kõige drastilisem ongi elekter,? nentis Pärnu maaparandusbüroo juhataja Ain Juurikas. Ülemöödunud aastal sai maakond elektriliinide ehitamiseks 900 000, mullu koos reserviga 665 000 ja tänavu 342 000 krooni. Sedagi raha ei saa täiel määral uuteks töödeks planeerida, sest ületulev objekt Tali vallas võtab neljandiku summast.

Juurikas ootab valdadelt neile maaparandusbüroost saadetud isiku- ja tööde nimekirja kohta vastuseid, kes avaldajatest on veel talupidaja ja kuidas vald piirkonnast esitatud taotlused reastab. Eilseks oli vastuse saatnud viis valda.

Veebruari keskpaigaks tahab Juurikas saada valdadest pingerida mitte ainult elektri-, vaid ka maaparandussüsteemide hooldamise ja renoveerimise ning eesvoolude korrastamise kohta.

Pärnu maaparandusbüroo juhataja põhimõte on, et riigi nappi raha jagades tuleb eelistada tõsiseid tegijaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing