9. veebruar 2001 kell 23:23

Allilma väidetav liider Oleg Lvov viibib vaimuhaiglas

Eesti allilma väidetav liider Oleg Lvov on Tallinna psühhiaatriahaigla arstide hoole all, sest vaevleb väidetavalt depressiooni ja jälitusmaania küüsis, teatab laupäevane Postimees.

'Kui inimese vastu on ühekorraga politseis menetluses neli kriminaalasja, siis võib see juhtmele halvasti mõjuda küll,' nentis vandeadvokaat Andres Gorkin, kelle klient Lvov (46) on juba üle nädala vaimuhaiglas ravil olnud.

Gorkini teatel on Lvov haigla statsionaarravi osakonnas ja peab sinna arstide esialgseil hinnanguil jääma kuni kuuks.

Advokaat ei soovinud kommenteerida Postimehe andmeid, nagu oleks Lvov meedikutele kurtnud, et põeb depressiooni ja jälitusmaaniat. 'Väga võimalik, aga minu andmetel ei anna sedalaadi haigla vastavalt seadusele teavet patsientide tervisliku seisundi kohta,' ütes Gorkin.

Väidetavalt pages Lvov psühhiaatriahaiglasse vabatahtlikult pärast seda, kui tema ärisuhted Venemaalt Eestisse ammust rahaküsimust klaarima tulnud ärimeestega üle kuumenesid. Advokaat Gorkini kinnitusel pole ta sellest võimalusest midagi kuulnud.

Gorkin ei osanud öelda, kas Lvovi tervis paraneb 5. märtsiks, mil Tallinna ringkonnakohus hakkab arutama tema süüdimõistmist altkäemaksu andmises.

Linnakohus karistas Lvovi eelmise aasta 20. novembril tingimisi vabadusekaotusega, sest väidetav allilmaliider andis 1999. aasta 12. detsembril Tallinnas Sõle tänaval pistist kahele liikluspolitseinikule. Purjus Lvovi juhitud Toyota Landcruiseri peatanud politseinikud Ivo Õispuu ja Aleksander Sauendi said altkäemaksuks 700 krooni, mille eest jätsid vormistamata haldusõiguseprotokolli purjuspäi sõitmise eest.

Lisaks käimasolevale kohtumenetlusele uurib keskkriminaalpolitsei juba eelmisest sügisest Lvovi võimalikku maksupettust, sest viimase kuue aastaga Tallinnas ja Harjumaal väidetavalt neli maja ostnud ja vahi alt vabanemiseks rekordilise kautsjoni, 820 000 krooni maksnud mees pole riigile maksnud sentigi tulumaksu.

Jaanuari lõpus pikendas prokuratuur maksupettuse uurimise tähtaega veel kahe kuu võrra.

Kui seoses võimaliku maksupettusega pole kolme lapse isale Lvovile veel süüdistust esitatud, siis teises tema suhtes algatatud menetluses kavatseb keskkriminaalpolitsei juhtivinspektor Raul Vahtra seda teha kohe, kui mees haiglast pääseb.

'Kuna Lvov on nüüd vaimuhaiglas, siis pean talle enne süüdistuse esitamist tegema psühhiaatrilise ekspertiisi, et tuvastada, kas ta on üldse võimeline eeluurimisel osalema,' sõnas Vahtra.

Hetkel kuum