Hansapank ennustab 20 000 e-deklareerijat

12. veebruar 2001, 13:58

Teist aastat järjest on Hansapanga ja Maksuameti koostööna kõikidel hanza.neti klientidel võimalus täita ja esitada Maksuametile enda tuludeklaratsioon elektroonilisel kujul.

Kui eelmisel aastal eelistas elektroonilist tulude deklareerimise viisi ca 10 000 hanza.neti kasutajat, ehk ligi 1% Hansapanga eraklientidest, siis käesolevaks aastaks prognoosib pank e-panganduse juhi Olari Ilisoni sõnul sellele juba 20 000 kasutajat. ?Lihtsustunud ligipääs Internetile, kasvav koduarvutite hulk, soodsad Internetiühendused ning hanza.neti klientide arvu ca 86 000-ne juurdekasv võrreldes eelmise aastaga, lubavad oodata isegi suuremat populaarsust,? rääkis Ilison.

Kommenteerides elektroonilise deklaratsiooni ülesehitust, ütles Ilison, et
suuri sisulisi muudatusi võrreldes eelmise aastaga tehtud ei ole. Ka
andmete edastamise põhimõtted on jäänud samaks, lisas ta. ?Hansapank on andmete vahendajaks, kõik kliendi poolt sisestatu talletatakse otse Maksuameti andmebaasi,? täpsustas e-panganduse juht.

2000. aasta tuludeklaratsioone saab hanza.netis täita alates tänasest, 12. veebruarist. Sarnaselt eelmisele aastale on abikaasadel võimalus esitada ka ühine elektrooniline tuludeklaratsioon. Eelduseks on see, et mõlemad on internetipanga kliendid.

Deklaratsiooni leiab klient peale hanza.netti sisenemist, klikkides e-teenuste all Maksuameti lingile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing