Järvamaal töökohtade arv väheneb

12. veebruar 2001, 14:16

Järvamaa Tööhõiveameti hinnangul vähenes jaanuaris maakonnas oluliselt töökohtade arv, mistõttu registreeriti rekordiline arv esmaseid tööotsijaid, teatab Kuma raadio.

Detsembris oli Järvamaal arvel 1 510 tööotsijat, jaanuaris 1 667, neist esimest korda otsisid tööd 189.

Järvamaa Tõõhõiveameti direktor Elviira Orumaa kinnitas Kuma Raadiole, et sellist esmaste tööotsijate hulka pole olnud vähemalt aasta.

Orumaa näeb esmaste tööotsijate arvu kasvu peamise põhjusena töökohtade arvu vähenemist, kusjuures töökohtade arvu vähenemine ja majanduse allakäik pole alati omavahel seotud.

Järvamaal lahkutakse Orumaa kinnitusel töölt enamasti poolte kokkuleppel, koondamisi tuleb ette harva. Palju töötuid tekkis pärast AS EPRO pankrotti, paljud töötud on pärit Aravete piirkonnast.

Orumaa kinnitusel on ilmnenud, et esimest korda tulevad ennast tööotsijaks registreerima inimesed, kes pole juhutöölised, vaid on oma viimast töökohta pidanud aastaid.

Järvamaa Tööhõiveamet leidis jaanuaris töö 43 inimesele. Inimesi vajatakse paljudele erialadele- nii sai tööd seitse müüjat, viis õmblejat, neli lihttöölist ja kolm valvurit, samuti vajati katlamasiniste, remondilukseppi ja puiduoperatooreid.

Lisaks tööpuudusele on mõnelgi erialal probleemiks tööjõupuudus, sest näiteks Aravete Agrole kuuluv Ambla Puit võiks päevapealt tööle võtta viis puidupingioskustega töömeest, kuid paljudele on takistuseks elukoha ja töövilumuste puudumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing