Kaupmehed hoiavad kohvi hinda poes jõuga kõrgel

12. veebruar 2001, 08:05

Hoolimata sellest, et kohvi maailmaturu hind on viimase 7,5 aasta madalaimal tasemel ja hulgimüüjad on hinnad alla lasknud, ei kavatse jaekaupmehed hindasid alandada, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Hetkel on Eestis selline olukord, et kui kohvi hind lastakse tootja poolt alla, siis kaupmees seda ei tee,? ütles Meira Eesti OÜ müügijuhi Jaanus Vernik.

Jaekaupmehed saavad tema sõnul tootjatelt kohvi odavalt, kuid müüvad seda edasi vana hinnaga.

Meira alandas oma kohvi hinda veebruari alguses 8-11 protsenti ning see on nähtav ka mitmetes suurmarketites. Samas on Vernik kindel, et paljudes kauplustes püsib hind endisel tasemel.

Stockmanni Kaubamaja müügigrupi juhataja Marge Türneri sõnul on kohvi hinnad püsinud kaupluses viimasel ajal muutumatuna ning kohvi maailmaturu hindade pidev langus pole Stockmanni hinnakujundusele mingit mõju avaldanud. ?Hindade langus jõuab meieni heal juhul mitu-mitu kuud hiljem,? sõnas Türner.

Verniku sõnul pidurdab kõrge hind oluliselt nii kaupmeeste endi kui ka vahendajate ja tootjate müüki. Selle asemel, et kaupa riiulitele koguda ja loota, et seda keegi ostab, võiksid kaupmehed hinna alla lasta ja selle pealt teenida, lisas ta.

Verniku sõnul on näiteks Soomes kohvi hind tunduvalt madalam kui Eestis, sest seal tegutsevad nii tootjad kui ka jaemüüjad ühise tulemuse nimel kaup kiiresti maha müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing