12. veebruar 2001
Jaga lugu:

Isamaaliit: Laar ei valetanud

Peaminister Mart Laar ei ole valetanud ega pea ka ametist tagasi astuma, otsustas Isamaliidu fraktsioon selle esimehe Tiit Sinissaare sõnul, kirjutab EPL Online.

Sinissaare sõnul on fraktsioon seisukohal, et Mart Laar pole valetanud andes seletusi märkilaskmisintsidendi kohta.

?Mart Laar on vabandanud ja me usume teda, et ta pole valetanud,? ütles Sinissaar Laari esialgsete vastuoluliste selgituste kohta.

Fraktsioon jäi tänasel kohtumisel Mart Laariga seisukohale, et aasta ja üheksa kuu taguste sündmuste kohta selgitusi jagades peab inimene eelnevalt aja maha võtma juhtumi taastamiseks mälus.

?Inimene ei mäleta seda, eriti kui tegevus pole olnud teadlik. Seda ei saa kuidagi valetamiseks nimetada,? jätkas Sinissaar.

?Fraktsioon otsustas taunida Mart Laari mõtlematut käitumist nii intsidendi ajal kui ka selle hilisemal selgitamisel avalikkusele,? ütles ta.

Sinissaare sõnul annab Isamaaliit endale aru, et Keskerakonna umbusalduse algatamise taga on partei liidri Edgar Savisaare katse püüda ?kolme kärbest

korraga?.

?Ta tahab tagandada valitsust, kukutada linnavalitsust ja ellimineerida parteisiseselt Siiri Oviir presidendikandidaadi kohalt,? ütles Sinisaar. ?Kui kahte esimest on lihtsam korraga teostada, siis edu nende kahe eesmärgi saavutamisel oleks talle kolmanda eesmärgi saavutamisel lihtsalt kasuks.?

Sinissaare sõnul on valitsus teinud head tööd nii erastamisel kui ka eurointegratsiooni alal.

Sinissaare sõnul puudutas fraktsioon kohtumisel põgusalt ka ärimees Meelis

Lao osa juhtumiga seoses.

?Keegi nagu mainis, et see on äärmiselt kahetsusväärne. Ma isegi ei mäleta, kes... Me üritasime keskenduda olulisele,? ütles Sinissaar suutmata meenutada fraktsiooni seisukohta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum