Ülo Toomsalu • 14. veebruar 2001 kell 6:04

EPL: Savisaar keeras vindi üle

Keskerakond eesotsas partei liidri Edgar Savisaarega kaotas eile igasuguse reaalsustaju ja vastutustunde, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Välisriikide suursaadikutele ja esindustele saadetud ?pressiteates? asetati nn pildiskandaal konteksti, millega loodi Eestist pilt kui ebademokraatlikust Ladina-Ameerika riigist, kus võimul olevad poliitikud lämmatavad armee ja ajakirjanduse toel opositsiooni.

Poliitikas nagu elus üldse on heaks tavaks, et oma musta pesu laia ilma ees ei pesta. Äärmiselt kahetsusväärne, et oma sisepoliitiliste eesmärkide saavutamiseks ? Mart Laari tagandamiseks ? otsustas Keskerakond maailma silmis Eesti mainet kahjustada.

Kui eesti ajakirjandust on keskerakondlased varemgi kõikjal mustanud, siis eriti taunitav oli eilses avalduses kaitseväe kujutamine võimuliidu truu tööriistana.

Tegelikult saagisid Savisaar ja Keskerakond oma eilse avaldusega vähemalt Eesti avalikkuse silmis läbi oksa, millel ise istusid. Kui seni näis avalikkuse poolehoid nn pildiskandaalis kalduvat Savisaare poole, siis eilse avalduse järel võtavad asjad vastupidise suuna.

Hetkel kuum