Inno Tähismaa • 14. veebruar 2001 kell 10:12

Savisaar: ajalehtede mälu on lühike

Postimees ja Päevaleht näitasid end täna kolmikliidu propagandalehtedena, kui süüdistasid keskerakonda välissaatkondade teavitamises nn märklauaskandaali kohta, vahendas Keskerakonna juhi Edgar Savisaare sõnu erakonna esindaja.

Järgneb teade:

Kommenteerides PM ja EPL tänaseid juhtkirju, märkis Keskerakonna esimees Edgar Savisaar: ?PM ja EPL näitasid täna end järjekordselt kolmikliidu propagandalehtedena, kui nad süüdistasid Keskerakonda välissaatkondade teavitamises märklauaskandaali kohta. Mõlemale lehele tuleb meelde tuletada seda, kuidas täna kolmikliitu kuuluvad poliitikud kasutasid välispoliitilisi suhteid nii Savisaare valitsuse mustamiseks 1990 - 92.aastal kui ka lindiskandaali ülespuhumiseks 1995.aastal.

Sellekohaseid kirju saadeti nii USA Kongressi komiteedele kui ka muudele institutsioonidele. 1995.aastal ja pärast seda on lindiskandaali õhutanud dokumente läinud ka Brüsseli institutsioonidesse ja mujale välismaale. Vajadusel võib neid väiteid ka konkreetsemalt esitada, aga nimetatud ajalehtede töötajatel on need nagu nii ka vanast ajast teada.

Ei suuda meenutada, et PM ja EPL oleks toona esinenud taunivate kirjutistega, et minnakse üle piiri või keeratakse vint üle.

Seega peeti avalduses uskumatuks intsidendi toimumist, mitte ajakirjanike otsust sellest vaikida.

Hetkel kuum