Turgudel domineerib pessimism

Peeter Koppel 15. veebruar 2001, 00:00

Ühendriikide aktsiaturud alustasid eile küll suhteliselt stabiilsetena, kuid kauplemise edenedes võeti suund taas alla.

Esialgne positiivne reaktsioon Ühendriikide keskpanga juhi Alan Greenspani üleeilsele sõnavõtule asendus juba peatselt pessimistlikemate meeleoludega, kuna Fedi juht ei andnud vastupidiselt esialgsele arusaamale otsest signaali kavatsusest agressiivset intressipoliitikat jätkata.

Greenspan valmistas pettumuse eelkõige neile, kes lootsid Fedilt intresside alandamist juba enne 20. märtsil toimuvat korralist vabaturukomitee istungit.

Kuigi investorite valdavaks emotsiooniks näis eile olevat pessimism, muutis turg vähemalt kauplemispäeva alguses suhteliselt kiiresti suunda ning kauplemine oli üpris närviline, mis näitab, et investorid ei osanud praeguses staadiumis ühest seisukohta võtta.

Helsingi börsil oli eile taas must päev ning börsi üldindeks HEX kaotas juhtaktsiate Nokia ja Sonera languse tõttu 5,73 protsenti, sulgudes 8970,25 punkti juures.

Nokia kukkus 7,61 protsenti 29,71 euro tasemeni, langedes seega allapoole psühholoogiliselt olulist 30 eurot, millest allpool liikus aktsia viimati 1999. aasta sügisel. Nokia on nüüdseks seega kaotanud oma eelmise aasta juunis saavutatud 65eurose tipptasemega võrreldes enam kui poole.

Üleeile 8,67 protsenti kaotanud Sonera aktsia jätkas vabalangust ka eile, lõpetades 10 protsenti madalamal 14,66 euro tasemel.

Viimati liikus ettevõtte aktsia nii madalal tasemel 1999. aasta esimesel poolel. Sonera aktsia tipptasemeks jäi eelmise aasta märtsis saavutatud 97 eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing