Reldori sadam suurendab tänavu hakkpuidu ja saematerjali laadimist

15. veebruar 2001, 09:40

Ehkki jaanuari statistika ei näita veel Reldori sadamale täiskoormust, hakkab seegi kai ümarpuidu piirangust hoolimata järjest rohkem laevu ja kaupa leidma, kirjutab Pärnu Postimees.

?Täna on päris paras hullumaja,? ütles laadimistöid juhtiv stividor Heiko Sepp kolmapäeval.

Jaanuar oli Sepa sõnade kohaselt Reldorile kehvapoolne, veebruaris aga on tööd juba küllaga. Laevu ootab kaks suurt hakkpuidukuhilat, üks okas-, teine lehtpuuhake, mis omavahel segi minna ei tohi.

Pikkadel kaubaveoautodel jääb nüüd Reldori kail saematerjali ja suurte hakkpuiduhunnikute vahel vaid napilt manööverdamisruumi.

?Laoplats hakkab väikseks jääma,? tunnistas Reldori juhataja Jaak Uibu, kelle sõnade kohaselt on sõjakirves Reldori ja linnavalitsuse vahel maha maetud ning sadama edasises tegutsemises kokkuleppele jõutud.

?Me ei olegi enam ümarpuidust huvitatud, sest muud kaupa jätkub,? rääkis Uibu.

Puidukontserniga Sylvester ja mitme saeveskiga tänavuseks aastaks sõlmitud lepingud annavad Reldori sadamale normaalse koormuse saematerjali ja hakkpuidu laadimisel.

Tänu neile kasvab sadama kaudu veetava saematerjali kogus märgatavalt. Kitsaks jääva laoplatsi laiendamiseks lammutas Reldor möödunud aastal viimase masinatehasest jäänud vana hoone, kevadel on kavas alustada piimakombinaadi hoone lammutamist ja laoplatsi suurendamist, rääkis Uibu.

?Kolmveerand koormusest on juba olemas ja mõne kauba kohta käivad läbirääkimised,? ütles Reldori sadama direktor Igor Rudnev.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing