Euro kahe kuu madalaimal tasemel

Tõnis Oja 16. veebruar 2001, 00:00

Euro kurss langes eile kaheksa nädala madalaimale tasemele 0,9027 dollarini, mis teeb USD kursiks 17,33 krooni. Eesti Pank fikseeris eilseks ametlikuks dollari kursiks 17,15 krooni, mis on keskpanga kõrgeim kurss dollari suhtes alates 20. detsembrist 2000. Viimati oli Eesti Panga ametlik dollari kurss üle 17 krooni taseme 30. jaanuaril (17,10 krooni).

Järsk kursilangus tuli pärast Euroopa Keskpanga otsust jätta baasintressid muutmata. Keskpanga otsus oli ootuspärane, kuid analüütikutel on tekkinud kahtlus, et Euroopa ühisraha on viimaste kuude jooksul tugevnenud liiga palju. Arvestades, et USA keskpanga juht Alan Greenspan vihjas ettevaatlikult, et Ameerika Ühendriikide majanduskasv võib hakata peagi kiirenema. Eurotsooni äriusaldusindeks kukkus aga jaanuaris 15 kuu madalaimale tasemele. See tähendab, et USA majandus ei olegi Euroopa omaga võrreldes nii kehvas seisus, kui vahepeal arvati. Analüütikud on järjest enam seda meelt, et Euroopa Keskpank peaks lähiajal intresse langetama.

Suurbritannia naelsterling kukkus dollari suhtes 0,9 protsenti 1,4454 GBP/USDni. Naelaga kaubeldakse tihti dollari vastu koos euroga. Euro oli eile naela suhtes väheliikuv, mistõttu vedas euro kukkumine dollari suhtes endaga kaasa ka naela.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:09
Otsi:

Ava täpsem otsing