Odava reisi saab kiireim

Madli-Liis Parts 16. veebruar 2001, 00:00

Veelgi lihtsam on helistada reisibüroosse, kus konsultant leiab mõne minutiga oma andmebaasidest need reisid, kuhu võib startida kasvõi järgmisel päeval ja tavahindadest märgatavalt odavamalt. Enamikul Eesti reisibüroodest on otselepingud suuremate Soome reisikorraldajatega. Tänu sellele on kerge soodsaid pakkumisi kätte saada ja kohe ka vormistada.

?Reisikorraldajad alandavad pakettide hindu alates ca 1,5 nädalat enne väljalendu, juhul kui hotelle ei õnnestu normaalhinnaga maha müüa,? selgitab reisibüroo Cassandra reisikonsultant Helen Lõhmus. Huvilisel tuleb kiiresti otsustada, sest tahtjaid on palju.

Konsultant broneerib reisi alles siis, kui kogu raha makstud. Konkreetsemate huvide puhul teatavad sõiduhimulised reisibüroole oma soovid, rahalised ja ajalised võimalused ning kontaktandmed. Variandi tekkides võtab reisikonsultant tulevase kliendiga juba ise ühendust.

Sihtpunkti valikul võib takistuseks saada viisanõue. Imelihtne on riikidega, kuhu viisat pole vaja, kuid mõne riigi puhul võib just viisa vormistamise aeglus ja selle soolane hind panna reisile punkti juba enne algust. Lõhmuse hinnangul tasub viisa muretsemiseks arvestada kümmekonna päevaga.

Estonian Holidaysi reisikonsultandi Rene Toompuu sõnul on viimase hetke pakkumiste küsijaid kahte tüüpi: ühed vaatavad ise internetist sobiva pakkumise valmis ja pöörduvad broneerimiseks nende poole, teised aga on nõus ükskõik millise reisiga, peaasi, et kohe sõita saaks.

Internetist leitud hindade puhul hoiatab Toompuu, et need ei pruugi 100% tõele vastata, kuna info muutub reaalajas ning netilehekülgi uuendatakse parimal juhul kord päevas. Küll aga vastab tõele summade suurusjärk.

Viimase hetke pakkumised sobivad inimesele, kes on valmis teele asuma kohe ning ei ole nõudlik majutuse suhtes. Teine soodsamalt reisimise variant ? loteriimajutusega pakett ? on samuti neile, kes suhtuvad hotelli kui öömajasse, mitte mõnusasse ööpäevaringsesse ajaveetmise paika. Mõlema soodustuse puhul selgub hotell vaid paar päeva enne väljalendu ja selle kirjeldust ei pruugi isegi kataloogidest leida.

Reisisaatjad teavad rääkida halehumoorikaid lugusid, kuidas loteriimajutuse ostnud seltskonnad on sihtpunktis oma enam kui tagasihoidlikku ajutist kodu nähes nõudnud ehtsat hotelliloosimise üritust, kus võiks võita ka 5tärni majutuse. Tegelikkuses tagab nii viimase hetke pakkumine kui ka loteriimajutus koha 2tärnise hotelli 2kohalises du?iga toas. Isegi hommikusöögile ei tasu loota.

Ehkki olmetingimused on tagasihoidlikud, on sooduspakkumistest saanud paljude elustiil: teatakse täpselt, millistel kuudel on mingis sihtpunktis madalamate hindade tõenäosus suurem. Sõltub see ju suuresti ilmast ja hooajast. Kui väljas on vilu või päike kõrvetab tulikuumalt, siis on sõitjaid kindlasti vähem.

Tihti on 1- ja 2nädalased paketid täpselt sama hinnaga ja nii võibki hea õnne korral veeta detsembri alguses pool kuud 7000 krooni eest Indias või veebruari lõpus 10 000 krooni eest 2 nädalat Dominikaani vabariigis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:07
Otsi:

Ava täpsem otsing