USA investor ostab Eestis kinnisvara

Peep Sooman 19. veebruar 2001, 00:00

Viimase poolteise aasta jooksul on USA investor Irving Alan Smokler ostnud Raekoja platsis asuva Kinga 1 maja ning Valli tänaval asuva nn Eesti Kindlustuse maja, tehingute kogumaht on umbes 50 miljonit krooni.

Investori esindaja Tatjana Knjazeva sõnul võidakse sobivate pakkumiste korral ostmist jätkata. ?Momendil midagi konkreetset pole, kui midagi huvitavat tuleb, siis mõtleme,? kommenteeris ta tulevasi tehinguid Tallinnas asuva kinnisvaraga.

Valli tänava maja müünud Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimees Priit Potisepp ütles, et lepingu sisu ta kommenteerida ei tohi. Samas lisas ta, et Eestis registreeritud ettevõtte taga on siiski USA kapitalil põhinev Prahas asuv fond, mis on huvitatud hansalinnades asuvate kinnisvaraobjektide ostmisest. ?Minu arusaamist mööda on tegu ülipikaajaliste investeeringutega,? lausus Potisepp.

Kinga 1 asuva maja müüki Red Rose Trading Estoniale vahendanud kinnisvarafirma Uus Maa juht ja osanik Urmas Laur ütles samuti, et temani jõudnud informatsiooni kohaselt on Prahas asuva äri taga USA finantspartner.

Knjazeva sõnul allub ta Prahas asuvale USA investori nooremale partnerile Nicholas Miles Kirke?ile, kellelt luba küsimata ta teavet ajakirjandusele anda ei tohi. Samas ütles Knjazeva, et ameeriklane Smokler ei ole seotud ühegi fondiga. ?Ma ei saa aru, kuidas info nii segamini on läinud,? lisas ta.

Kinnisvarafirma Ober Haus tegevdirektor Hindrek Leppsalu sõnul on Nicholas Miles Kirke kohtunud ka Ober Hausi juhtidega. ?Nad on T?ehhis kõvasti kortermaju arendanud, nüüd tahavad nad siin positsiooni sisse võtta, ega see kerge ei saa olema, meil on paljud objektid üle hinnatud,? ütles Leppsalu. ?Meie oleme väga rõõmsad, kui sellised arendajad Eestisse tulevad,? lisas ta.

Eelmise aasta lõpus ostis Albernet OÜ Hansapanga Kindlustuselt endise Eesti Kindlustuse hoone Valli 4 hinnaga 30,5 mln krooni. Firma juhatuses on T?ehhis elav Nicholas Miles Kirke ja Tatjana Knjazeva.

Poolteist aastat tagasi ostis Red Rose Trading Estonia OÜ Hansapangale kuulunud hoone Kinga 1, maja bilansiliseks väärtuseks oli 18 miljonit krooni, mis on ka tõenäoliselt müügihinnaks. Hansapanga esindaja ei soovinud tehingut lähemalt kommenteerida. Red Rose Trading Estonia juhatuses on USAs elav Irving Alan Smokler ning Tatjana Knjazeva.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing