Kreeka turismikompleksi juhid lubavad saarlastele praktikakohti

19. veebruar 2001, 08:41

Kreeklased intervjueerisid enam kui kahtkümmet õpilast Kuressaare Ametikoolist ja Kolled?ist eesmärgiga võtta nad tööle Thessaloniki kandi kõrgetasemelistesse hotellidesse-restoranidesse, kirjutab Meie Maa.

Ametikooli direktor Neeme Ranna sõnutsi võib võimalus välismaale praktikale asuda osutuda õpilaste arvult suuremaks kui kunagi varem. Seni on mõned ametikooli kokad praktiseerinud Inglismaal, Iirimaal, Prantsusmaal, Itaalias.

?Enamik õpilasi sobiks meile väga hästi,? leidsid Sani Beach puhkekeskuse väljaõppe juht Dimitrios Koupis ja Sani Beach Hotelli mäned?er Manolis Papadakis. ?Nad on noored, õpihimulised.?

Praktikantide valikul hinnatakse lisaks heale inglise või saksa keele oskusele ning haridustasemele ka naeratust ja head tuju.

Ühe hinnangukriteeriumitest jätsid kreeklased siiski vaid enda teada, viidates firmasisesele konfidentsiaalsusnõudele.

Kes osutuvad väljavalituiks päikselistesse Thessaloniki randadesse, selgub selle kuu lõpul. Lepingud tehakse nelja kuni kuue kuu peale. Noored võetakse tööle eri tüüpi restoranidesse ja baaridesse nii toidu valmistajaiks kui ka teenindajaiks.

Seni on Sani Beachi puhkekompleksis olnud praktikante kogu Euroopast ja tänavu ka Ameerika Ühendriikidest ning Kanadast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing