Sadu miljoneid laenuraha haiglareformiks

19. veebruar 2001, 08:05

Rahandus- ja sotsiaalministeerium peavad Maailmapangaga läbirääkimisi 400 miljoni krooni suuruse haiglate laenu üle, mis saab seemneks 5,5 miljardit krooni maksvale Eesti haiglavõrgu ümberkorraldamisele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haiglate laen aitab käima lükata valitsuses eelmisel kevadel kinnitatud tervishoiuprojekti aastani 2015 ehk nn haiglate masterplani. See Rootsi ekspertide koostatud projekt näeb ette raviasutuste hulga vähendamise ja raviraha ratsionaalsema kasutamise.

?Oleme tee alguses. Käimas on töö panga juures olevate doonorriikide fondidega,? ütles Tervishoiuprojekt 2015 juhataja Tiit Jürimäe. Tema sõnul peaks Jaapani valitsus andma lähiajal tagastamatu abina garandi 400 000 dollarile, mida vahendab Maailmapank.

?See raha aitab laenu konkreetselt ette valmistada. Loodame, et aasta lõpuks on teada nii laenu tingimused kui maht,? rääkis Jürimäe. Osa summast läheb uute haiglate ehitamiseks ja ülejäänud raha on kavas suunata raamistiku loomisele, et tuleks võimalikult palju erainvestoreid.

Jürimäe sõnul on hetkel veel vara öelda, mida laenu abil konkreetselt rajatakse või kuhu investeeritakse. ?Ehitada saab vaid see haigla, millel on vähemalt viieaastane garantii, et haigekassa temalt raviteenust ostab,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing