Setumaa teed ootavad raha

19. veebruar 2001, 08:29

Piiriäärsete valdade teedevõrku ootab lähiaastail ulatuslik uuendamine, kuna nii teede- ja sideminister kui ka siseminister on põhimõtteliselt kinnitanud nende teede suurt tähtsust, arvestades piirivalve ja kohalike inimeste liikumisvajadusi, kirjutab Võrumaa Teataja.

Setumaa teed ei ole loogiliselt paika pandud, ütleb Meremäe vallavanem, Setumaa Valdade Liidu esimees Aivar Nurk. Selle põhjuseks on kunagise keskuse, Petseri linna jäämine piiri taha, kuhu enamik Setumaa teedest välja jõuab. Setumaa kaheks jaganud Eesti-Vene kontrolljoon on põhjustanud olukorra, kus inimestel tuleb sihtkohta jõudmiseks tihti teha arutult suur ring.

Setumaa Valdade Liit veel täpsustab ettepanekuid, mida teevõrgu uuendamisel tuleb arvestada, ütleb Aivar Nurk. Järgmisel nädalal Võru ja Põlva maavanemale kooskõlastamiseks ja märtsi algul ministritele esitatavad ettepanekud on jagatud kolme plokki.

Riigiteid puudutavas osas soovivad vallad, et tolmuvabaks muudetaks Meremäe-Obinitsa- Piusa ning Piusa-Orava tee. Lisaks kohalikele inimestele sõidumõnu pakkumiseks on teed tähtsad ka turismi seisukohast, kuna need viivad Piusa koobasteni.

Meremäe vallas oleks tarvis viia mustkatte alla Obinitsa-Võmmorski tee, see tagaks Võrust lähima ja odavaima pääsu Petserisse. Võmmorskist viib Koidula tollipiiripunkti jaanuaris liikluseks avatud uus tee, mida samuti tuleks korrastada, kuna juba praegu kipub see liiga auklikuks kuluma.

Päris uus tee tuleb aga rajada Värska ja Saatse ühendamiseks ümber nn Saatse saapa. Praegune Värska ja Saatse ühendustee läheb osaliselt läbi Venemaa territooriumi ning teine tee viib otse Petserisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing