Liinikontrolliga valvepakett teatab vargast enne sissemurdmist

Priit Harik 20. veebruar 2001, 00:00

Siiani on pakutavate valvepakettide nõrgaks lüliks suhteliselt kaitsetud telefoniliinid. Kurjategijad lõikasid valveseadmete töö halvamiseks enne sissemurdmist läbi objekti telefoniliinid.

Veebruarist on turul uus täiustatud tehnilise valve pakett ?ESS Koduvalve+? nime all. Väikefirmadele ja korteriomanikele sobiv valvepakett sisaldab valvekeskust, häireedastusseadet, sireeni, magnetkontakti, infrapunaandurit, suitsuandurit ning paigaldust. Vajadusel saab andurite hulka ja funktsionaalsust suurendada.

Seni rikkusid korterivargad telefoniliine, et häire ei jõuaks turvafirma valvekeskusesse. Võimalik lahendus oleks olnud telefoniliinide peitmine või spetsiaalsete paigaldustorude kasutamine. Kurjategijal oleks väga raske segada ka traadita häireedastussüsteemi tööd. Mõlema lahenduse miinuseks on aga teostuse kõrge maksumus. ESS Koduvalve+ paketis lisatakse lokaalsele häiresüsteemile DVACS (Data Verification, Acsess and Control System) tehnilisse süsteemi kuuluv lõppseade. DVACS süsteem on objektide häiresignaalide edastamiseks operaatorfirma juhtimiskeskusesse, tagades signaalide edastuseks vajaliku sidekanali kontrolli reaalajas. Süsteem koosneb kliendi juurde paigaldatavatest lõppseadmetest ning Eesti Telefoni telefonijaama paigaldatavatest kontrolleritest.

Korterisse või väikefirma kontorisse paigaldatav lõppseade edastab erinevatest anduritest tuleva häiresignaali Eesti Telefoni keskjaamani, kus asub signalisatsioonisüsteemi teine pool. Telefonijaamast läheb häireinfo SafeNeti routerite (andmeedastusseadmed) kaudu ESS-i juhtimiskeskusesse andmeside püsiühenduse kaudu. Juhul kui kurjategija lõhub telefoniliini, saadab uus turvasüsteem alarmi operaatorile, ning kliendi objektile saadetakse patrullekipaa?. Ka telefoniliini rikkest saab turvafirma seadmete vahendusel operatiivselt teada. Telefoniliini korrasolek tuvastatakse maksimaalselt 90 sekundiliste intervallidega, praktikas aga veelgi sagedamini. Uudne telefonioperaatori võrku kasutav valvesüsteem ei sega ega takista telefoniliini samaaegset kasutamist kõneks või andmeedastuseks.

Liitumine kõrgemat turvalisust võimaldava valvepaketiga maksab 2990 krooni. Kuutasu operaatorfirmale algab 299 kroonist.

?Koduvalve+? miinuseks tuleb lugeda sõltuvust Eesti Telefonist või muust sideoperaatorist, kuna täiendava turvalisusega valvet saab osta vaid see klient, kes elab DVACS süsteemi seadmeid sisaldava telefonikeskjaama piirkonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing