Ülo Toomsalu • 19 veebruar 2001

Parteid jätavad rahva külmaks

Läinud nädalal Emori telefoniküsitlusele vastanud Eesti elanikest kinnitas 52 protsenti, et nad ei toeta ühtki tegutsevat parteid, kirjutab Postimees.

Küsitluses, mille Postimees tellis seoses pildiskandaaliga, vastas 502 inimest vanuses 15-74 aastat muu hulgas pärimisele, millist erakonda nad pooldavad.

Tulemused näitasid, et kindel erakondlik eelistus oli üksnes 39 protsendil vastanuist. Lisaks parteide selgest toetamisest keeldunutele leidus 9% neid, kes ei osanud oma erakondliku eelistuse kohta midagi öelda.

Kõige rohkem pooldajaid - 12% - oli küsitluse kohaselt Keskerakonnal. Järgnes Reformierakond 11%, Isamaaliit kaheksa, Mõõdukad viie, Rahvaliit kolme ja kõik ülejäänud erakonnad kokku kahe protsendiga.

Märtsis Toompeal teise valitsemisaasta täitumist tähistava kolmikliidu erakondadel kokku oli 22% kindlaid toetajaid.

Meestel on küsitluse kohaselt veidi kindlamad erakondlikud eelistused kui naistel. Meesvastajatest teatas Emori andmeil 49%, et nad ühtki erakonda ei poolda, naistest kinnitas sedasama 54%.

ES Turu-Uuringute andmeil vähenes 2000. aasta jooksul rahva toetus kõigile peamistele parteidele, ent võimuloleva kolmikliidu ja vastasrinna jõuvahekord üldiselt säilis.

Hetkel kuum