Ühelgi erakonnal pole millegi üle rõõmustada, taas on leidnud kinnitust Eesti noore poliitika igivana tõsiasi - võim on rahvast võõrandunud, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.
Emori tehtud uuringus ei toeta 52 protsenti küsitletutest ühtki poliitilist parteid, peaministri-eelistuste kohta andis iga teine küsitletu vastuse ?ei oska öelda?.
Võimu rahvast võõrandumine ei ole paratamatu nähtus - seda kinnitavad teised Euroopa riigid. Kui meil osales 1999. aasta riigikogu valimistel 56,3% kodanikest, siis T?ehhis käis aasta varem parlamenti valimas 74%, Saksamaal 82,3% ja Taanis koguni 85,9% valimisõiguslikest inimestest. ?Viga? peitub meis enestes - eelkõige ülimasse kolklusesse langevas Eesti poliitikas.
Opositsiooni (pole tähtis, kes seal parasjagu on) karjed teerullitaktika kahjulikkusest unustatakse kohe, kui ise võimule saadakse. Tulemuseks on leppimatu vastasseis, kust iga päev paiskub ühiskonda suur pahvakas tigedust.
Kui palju annavad poliitikud oma tegevusest rahvale aru? Peaaegu üldse mitte, sest Eestis puudub valitud isikute aruandlus.
Praegune Eesti poliitika on nagu halisejate koor, kus lõputus laulus korrutatakse refräänina ?rahvas võõrandub võimust?, kuid tegelikkuses piirdutakse üksnes käte laiutamisega. Ju siis peab poliitiliselt ükskõiksete hulk veel kasvama ja valimistest osavõtu protsent langema.
Seotud lood
Kuigi töötame selleks, et suurendada heaolu, luua kindlustunnet endale ja lähedastele, võib tööpinge heaolu ja suhteid kahjustama hakata, kirjutab Tallinna Ülikooli õppejõuarenduse ekspert Katrin Aava.
Enimloetud
5
Kahjum parandati suuremaks
Viimased uudised
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
Kahjum parandati suuremaks
Berkshire Hathaway kontol seisab rekordiline summa
Tagasi Äripäeva esilehele