Veerpalu väärib preemiat

Sirje Niitra 20. veebruar 2001, 00:00

Valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik pidas eile õhtul tõenäoseks, et valitsus arutab oma tänasel istungil erakorralise punktina ka maailmameistriks tulnud Andrus Veerpalu premeerimise küsimust.

Kultuuriministeeriumi avalike suhete juht Reet Weidebaum ütles aga, et minister Signe Kivi teatas Lahtist, et kavatseb selle küsimuse valitsuse ette viia alles pärast võistluse lõppu. ?Teeme siin ülevaadet varem Eesti sportlaste võidetud medalitest ja siis otsustame ka summa suuruse üle, millega minister valitsusse läheb. Juba praegu on selge, et Veerpalu medal on täiesti erakordne,? selgitas Weidebaum.

Eesti suusaliidul on kolm peasponsorit, Saku Õlletehas, Hansapank ja Eesti Mobiiltelefon, kõigi nende esindajad viibisid ka Lahtis kohal.

Saku Õlletehase juhatuse esimees Cardo Remmel ütles, et ettevõte toetab Eesti suusasporti kahe erineva lepinguga. Neist ühe alusel saab raha Eesti Suusaliit ja teisega on õlletehas Andrus Veerpalu isiklik peasponsor.

Remmel ei soovinud summade suurust täpsustada, kuid ütles, et need ei tule õhust, vaid on seotud konkreetsete kulutustega ja lepingutes täpselt kirjas. Ka medalile tuleku eest on preemiad ette nähtud, lisas ta. Eraldi väärib Remmeli sõnul tänu ja tunnustust ka Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver. Saku hakkas Eesti suusasporti toetama juba enne Ramsaud, kui see ala polnud meil veel nii edukas.

Hansapank on samuti suusatajate ettevalmistust juba aastaid toetanud. Sel hooajal eraldas pank Suusaliidule selleks 750 000 krooni. Õdede ?migunide rahastamiseks on Hansapangal sõlmitud eraldi leping. Võitja premeerimisele polnud eile veel pangas mõeldud. ?Vaatame asja tervikuna ja mõtleme, kuidas sportlasi paremini motiveerida,? ütles pressiesindaja Ando Noormets.

Eesti Mobiiltelefon teatas eile, et annab Veerpalule kuni 2002. aasta taliolümpiani EMT kuldpaketi, millega on kõik võrgusisesed kõned tasuta.

Suusaliidu peasekretär Kaarel Zilmer ütles, et Veerpalu saab nn riigisportlase stipendiumi 5000 krooni kuus ja lisaks toetab riik suurvõistlusteks ettevalmistumist. Ta oli seda meelt, et liidu juhatus arutab ka sportlase premeerimist maailmameistri tiitli eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing