Regio tütarfirma Mgine loob uue põlvkonna mobiilide arveldussüsteemi

21. veebruar 2001, 14:45

ASi Regio tütarfirma Mgine Technologies ja üks juhtivaid arveldussüsteemide tootjaid maailmas EHPT osalevad praegu toimuval GSM World 2001 kongressil Cannes"is ühisväljapanekuga, teatas Mgine Technologies arendusjuht Jaak Laineste.

'Eelmise aasta detsembris alanud koostöö eesmärgiks on valmistada kolmanda põlvkonna mobiilivõrkude jaoks sobivaid arveldussüsteeme, mille üheks oluliseks komponendiks on kontekstitundlikkus,' rääkis Laineste. 'Kontekstitundlik arveldussüsteem kombineerib asukohamääramise, personaliseerimise ja muud tehnoloogiad keerukate arveldusmudelite loomiseks. Näiteks võivad tulevikus mobiiltelefonide omanikud ja internetikasutajad hakata teenuste eest maksta vähem või üldse mitte maksta, sest osa kulusid tasuvad sisu tellijad, kaubapakkujad ja/või reklaamiandjad.'

'Sellist ärimudelit peetakse möödapääsmatuks, et tagasi teenida kolmanda põlvkonna mobiililitsentside eest Euroopas tasutud hiigelsummad,' märkis Laineste.

'Mgine Technologies ja EHPT demonstreerivad ka esimest rakendust,kus kontekstitundlik arveldus on kasutuses - mobiilipõhine bensiinijaamade soovitamine autosõitjatele,' lisas Jaak Laineste. 'See arvestab liikumissuunda, isiklikke eelistusi nagu kliendikaardi olemasolu, bensiini hinda ja kütusekettide pakutavaid tooteid. Teenus soovitab parimat hinda, kasutab boonuskaarte ja võimaldab maksta krediitkaardi või mobiiliga.'

Mgine Technologies on ASi Regio ja tema omanikfirma, Helsingi börsil noteeritud ettevõtte Done (Digital Open Network Environment) ühisfirma.

EHPT on Ericssoni ja Hewlett Packardi ühisfirma, ja tegeleb üle maailma
tarkvaratoodete loomisega telekomidele ja interneti teenustepakkujatele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing