Tartu politseiprefektuur üritas statistikat enda kasuks väänata

21. veebruar 2001, 08:02

Tartu politsei üritas kuritegude avastamise statistika parandamiseks kajastada kergeusklike raha hoiustanud EAG Autokeskuse petuskeemi sadade lahendatud kuritegudena, kirjutab Postimees.

Pankrotistunud EAG Autokeskus oleks eelmise aasta lõpus osutanud Tartu politseiprefektuurile suure teene, sest prefektuur kavatses ükshaaval avastamisstatistikas kajastada igaühe, kes oli keskusesse oma raha hoiule andnud.

Tartu prokuratuur sai politsei kavatsusest teada, kui politsei oli jõudnud vormistada 70 tõendit kuriteo avastamise kohta. Iga tõendi taga oli üks investor, kes oli EAG Autokeskuses rahast ilma jäänud. Selliseid rahakaotajaid võib olla kuni 1600.

Tartu prokurör Raul Heido ütles, et politsei kavatsus kajastada kannatanud statistikas ükshaaval tundus prokuratuurile olevat loogilise mõistusega karjuvas vastuolus. ?Leiame, et tegu on ühe jätkuva kuriteoga,? selgitas Heido.

Heido kinnitusel jäi prokuratuur vaidluses peale, sest politsei loobus rahata jäänuid ükshaaval registreerimast.

Tundmatuks jääda sooviv Tartu politsei töötaja kinnitas, et korralduse EAG Autokeskuse sajad kannatanud eraldi arvele võtta andis Tartu politseiprefekt Raivo Palu. Prefektil on täitumas viieaastane ametiaeg ning seetõttu on ta allika hinnangul huvitatud, et Tartu prefektuuri tööd kajastavad arvnäitajad oleksid võimalikult head.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing