Digidiktofonide võidukäik

Indrek Kald 22. veebruar 2001, 00:00

Eestis müüdavad diktofonid jagunevadki kaheks ? digitaalsed diktofonid ja kassetiga diktofonid. Viimastest omakorda müüakse lisaks väikese ehk mikrokassetiga diktofonidele ka suure ehk tavalise kassetiga diktofone. Viimased aga on oma mõõtmetelt suured, kuigi funktsionaalsuselt väiksematele alla ei jää.

Samas ei toodeta enam nii palju mikrokassetiga diktofone, sest kui suuri kassette saab kuulata ja töödelda ka muudes seadmetes, siis mikrokassette vaid diktofonis. Siin omakorda on heaks eeskujuks digidiktofon, mille helifaile saab kuulata samas diktofonis kui ka töödelda ja säilitada arvutis. Digitaalne aparaat on kassetiga mudelitest parem selle poolest, et ei võta oma mootori müra salvestusse.

Ükskõik millise diktofoni ostmisel on kasulik proovida, kui tundlik on aparaat ja mis kauguselt võib sellega salvestada. Samuti pange tähele lisavõimalusi (failide kaitse PIN-koodiga, kiire kustutus, äratus, eraldi mikrofoni lisamine jms).

Enamik diktofone lubab automaatset hääle salvestust, kuid siin tuleb arvestada, et lindistusfunktsioon hakkab tööle pärast esimese häälesignaali saabumist, mis tähendab sõnaalguste nö ärasöömist.

Kassettide salvestusaeg on enamasti kuni 90 minutit, digitaalsetel diktofonidel kuni kümme tundi. Seejuures saab digitaalse seadme puhul valida salvestusre?iime. Parima re?iimiga salvestab diktofon vähem kui pool täismahust, kuid salvestise kvaliteet on väga hea. Digidiktofoni miinuseks on suur energiatarve. Üldjuhul kestavad selle patareid maksimumsalvestusaja ja tuleb siis uute vastu vahetada.

Digitaalsetel diktofonidel on veel võimalus salvestada helislõike eraldi lahtritesse, lahtrite arv võib ulatuda mitmesajani. Nende kuulamisel puudub vajadus linti kerida, esimesest salvestusest näiteks 30. helilõiguni jõuab mõne nupuvajutusega. Digidiktofoni hinna määrab peamiselt mälu maht ? mitu minutit saab sellega salvestada. Samas ei ole kaks korda pikema salvestusajaga diktofonid sugugi mitte kaks korda kallimad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing