Hansapanga eksjuhid loobuvad aktsiatest

Kaja Koovit 22. veebruar 2001, 00:00

?Olen natuke Hansapanga aktsiaid müünud küll,? tunnistas Hansapanga endine juhatuse liige, nüüdne investeerimispanga LHV osanik Rain Lõhmus, soovimata oma tegemisi lähemalt kommenteerida.

?Vaatamata sellele, et Hansapank on hea ettevõtmine, olen hakanud mõtlema, et ei ole mõtet kõiki mune ühes korvis hoida,? lausus Lõhmus.

?Olen valmis Hansapanga aktsiad oma aktivates alla hindama ja osaliselt ka müüma,? ütles Hansapanga endine juht, Tallinna linnapea Jüri Mõis.

Vaatamata heade majandustulemuste avaldamisele hakkas Hansapanga aktsia hind reedel langema.

?See on loogiline jutt ja ma juba mõtlesin selle peale,? kommenteeris 200 000 Hansapanga aktsia omanik Mõis kuuldusi, et aktsia hinda langetavad osalusi müüma asunud panga endised juhid.

?Hindan aktsiariskid uuesti üle,? ütles Mõis, põhjendades otsust Hansapanga Leedu turule minekuga. Mõis ütles, et seni Eestis ja Lätis tegutsedes on aktsia olnud väiksema riskiga. Kui minnakse Leedu Hoiupanka saneerima, risk tõuseb.

Lõhmus hindas Leedu Hoiupanga erastamist õigeks ja tema aktsiate müümise otsus ei ole sellega seotud.

Lõhmuse sõnul ei ole Hansapanga aktsial märkimisväärset likviidsust. Võrreldes teiste sama sektori ettevõtetega on Hansapanga aktsia odav ning teoorias võiks hind küll tõusta, kuid suure kasvupotentsiaaliga firmasid on maailmas küllalt.

Hansapanga endine nõukogu esimees Hannes Tamjärv lausus, et ei ole Hansapanga riskide võimaliku suurenemise ja aktsiate müügiga oma pead vaevanud. ?Mul on praegu koolivaheaeg ja ei tahaks äri teemadele mõelda,? lausus ta.

Turul liiguvad kuuldused, et Hansapanga omanik Swedbank on huvitatud aktsia hinna madalal hoidmisest eesmärgiga osalust pangas suurendada.

Lõhmuse sõnul oleks Swedbanki huvi igati normaalne. ?Dividendidena saadav summa on väike ja aktsia odav, mõttekam oleks osalust suurendada,? lausus Lõhmus. Aktsiaid turult osta on ostupakkumisest kasulikum, sest aktsia hind on madalam.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing