Kapo puistas Saaremaa Laevakompaniid

Andres Kärssin 22. veebruar 2001, 00:00

Kapo komissari Hannes Kondi sõnul otsiti läbi laevakompanii omaniku Vjat?eslav Leedo ning juhatuse liikmete Tõnis Rihvki ja Alar Tõru elukohad ning võeti kaasa kriminaalasjas olulisi dokumente.

Kapo algatas Saaremaa Laevakompanii (SLK) suhtes 19. veebruaril kriminaalasja, mis käsitleb võimalikku raamatupidamisandmete moonutamist, varjamist või hävitamist. Kriminaalasja raames kontrollitakse, kas SLK poolt teede- ja sideministeeriumile esitatud andmed reisijate ja sõidukite üleveo kohta Virtsu ?Kuivastu ja Rohuküla?Heltermaa liinil, remonttööde ja kütusekulu kohta perioodil 1996?2000 vastavad tegelikkusele.

Kondi sõnul on SLK 1996?1999 teinud tegelikkuses rohkem vedusid, kui seda on näidatud 15-16protsendine kasvunumber. Seda kinnitab juba uute ja suuremate parvlaevade liiniletulek.

Kont ütles, et kriminaalasja algatamine ei tähenda, et SLK või ministeeriumiga seotud isikuid käsitletakse potentsiaalsete süüdistatavatena, vaid eesmärgiks on välja selgitada laevafirma tegevusega seotud asjaolud.

SLK tegevdirektori Tõnis Rihvki sõnul alustas kapo läbiotsimist üheagselt nii firma juhtide korterites kui ka kontoris eile hommikul kella kaheksa ajal. ?Ei oskagi rohkem kommenteerida, meil midagi karta pole,? lisas ta.

Rihvk lausus, et SLK on praegu äraootaval seisukohal. Kindlasti informeeritakse toimunust ettevõtte juriidilisi nõustajaid.

?Mul pole infot selle kohta, kelle taotluse alusel kriminaalasi algatati,? ütles Rihvk, viidates siiski samas viimastel kuudel ajakirjanduses käsitletud vaidlustele, kus SLK oponendid on seadnud kahtluse alla riigi toetust saava laevafirma kulude mahu ja struktuuri ning tänavuseks 90 miljoni kroonise dotatsiooni taotluse põhjendatuse.

Eelmise aasta lõpus auditeerimisfirma PricewaterhouseCoopers tehtud kontroll näitas, et SLK pole rikkunud liinilepingut ja seadusi ning kasutas oma rahalisi vahendeid võimaluste piires.

Kapo komissari sõnul algatati kriminaalasi ühe isiku poolt esitatud avalduse põhjal, samuti oli ministeeriumil tekkinud paar küsimust. Teede- ja sideministeerium teatas, et tema kapo tegevust ei kommenteeri.

Selle aasta alguses jätkus ministeeriumi ja SLK vaheline vaidlus laevaliiklusele eraldatavate riigipoolsete toetussummade osas. Ministeerium plaanis alates 1. märtsist võtta SLK-lt praamipiletite müük ning anda see sadamaid haldavale Saarte Liinidele, et muuta raha liikumine läbipaistvamaks.

Samuti on praamiühenduse teema omandanud üha rohkem poliitilist iseloomu, olles näiteks üheks osaks umbusaldusavalduses, kui opositsioon üritas mõne aja eest maha võtta teede- ja sideministrit Toivo Jürgensoni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing