Microsofti uudistooted tulevad võltsimistõketega

Pilkku Aasma 22. veebruar 2001, 00:00

Veebruari alguses teatas Microsofti korporatsioon plaanist astuda tõsiseid samme kogu maailmas leviva piraatluse takistamiseks, täiendades selleks oma toodete tehnilisi lahendusi. Esmalt saavad uus Office XP, Visio ja uued operatsioonisüsteemid täiendatud piraatlusevastase toote aktiveerimise tehnoloogiaga ja nn. servast serva võltsimisvastase hologrammiga (Edge-to-Edge Hologram).

Pärast seda, kui möödunud aasta veebruaris võeti Windows 2000 CD-ROM-plaatide jaemüügiversiooni puhul kasutusele servast serva hologramm, kasutatakse seda ka Office 2000 ja Windows Me toodete hulgimüügiversioonides.

Servast serva hologramm on söövitatud CD-ROM-i pinna sisse ja kui plaati valguse käes kallutada, on plaadi keskpunktist kuni servani näha tootenimi ja toote spetsiifilised holograafikujundid. Hologrammid on iga toote puhul erinevad, mis teeb nende võltsimise eriti raskeks. Erinevaid holograafkujundeid saab näha aadressil http://www.microsoft.com/eesti/piracy/CD.asp

Piraatlusevastane tehnoloogia Product Activation aitab vähendada lubamatut tarkvarakopeerimist, piirates kordade arvu, mil toodet saab arvutitesse installeerida ja seal aktiveerida.

Microsofti toote aktiveerimise tehnoloogia (Product Activation Technology) nõuab Microsofti tarkvara kasutajatelt anonüümse protsessi läbimist. Kasutajatel on võimalik aktiveerida tarkvara kas Interneti teel või telefonitsi. Interneti kaudu aktiveerimisel annavad kliendid oma toote ID-koodi, misjärel saadetakse neile aktiveerimise kinnitamiseks vastu automaatselt genereeritud installeerimise ID-number. Klientidel ei paluta anda sellist informatsiooni, mida on hiljem võimalik nendega seostada. Interneti kaudu aktiveerimine võtab mõned sekundid aega, telefonitsi aktiveerimine mõned minutid.

Toote aktiveerimise tehnoloogia lubab teatud ulatuses riistvara konfiguratsiooni muuta ning seega on klientidel võimalik muuta oma riistvara ilma et tekiks vajadus toote uuesti aktiveerimise järele. Kui kasutaja uuendab oma riistvara täielikult, võib olla vaja toode uuesti aktiveerida, seekord telefoni teel.

Klienti teavitatakse aktiveerimisvajadusest niikaua, kuni nad on avanud toodet maksimaalsel arvul kordadel, mis enne aktiveerimist lubatud on (50 avamist rakendusprogrammi kohta). Operatsioonisüsteemi Windows kasutajatele tuletatakse vajadust toode aktiveerida meelde iga kord, kui nad end sisse logivad ja kord päevas kuni aktiveerimise ajapikendusperioodi (30 päeva) lõpuni, mil nad peavad toote aktiveerima. Kui klient ei aktiveeri toodet kindlaksmääratud ajavahemiku jooksul, saab tarkvara kasutada vaid dokumentide avamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing