Eesti Meedia sai mullu 17 miljonit krooni kahjumit

22. veebruar 2001, 17:12

Eesti Meedia grupi 2000.aasta kahjumiks kujunes 17 miljonit krooni, Postimehe kahjum ulatus viie miljoni kroonini.

Postimees Online teatel moodustab Eesti Meedia mullusest kahjumist 2000. aasta majandustegevus 4 miljonit krooni ning varasematel aastatel tehtud investeeringud 13 miljonit krooni.

Eesti Meedia juhatuse esimehe Mart Kadastiku sõnul oli grupi eelmise aasta kahjum ligi kolm korda väiksem kui 1999. aastal ning viiendiku võrra väiksem eelarves planeeritust.

Põhiosa kahjumist tekkis 2000. aasta esimesel poolel enne Sõnumilehe ja Õhtulehe ühinemist.

Eesti Meedia gruppi kuuluvatest ettevõtetest lõpetasid 2000. aasta kasumiga kõik maakonnalehed (Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja), trükikoda Kroonpress, Ekspress Grupiga ühises omanduses olevad Ajakirjade Kirjastus ja SL Õhtuleht.

Postimehe kahjum 2000. aastal oli ligi viis miljonit krooni, mis on samuti kolm korda väiksem kui aasta tagasi. Aasta teisel poolel jõudis Postimees kasumisse. Postimehe tiraazh tõusis aastaga 8 protsenti.

Kanal 2 lõpetas 2000. aasta rohkem kui 25 miljoni krooni suuruse kahjumiga.

Eesti Meedia suurimaks investeeringuks 2000. aastal oli Kroonpressi uute trükiseadmete ost ja hoone laiendus, projekti maksumus 60 miljonit krooni.

Eesti Meedia jaanuari majandustulemus oli Kadastiku sõnul eelarves ettenähtust kaks korda parem. Postimehe reklaamikäive ületas eelarve miljoni krooni võrra.

Nii Kanal 2 kui Eesti Meedia põhiomanikuks on Norra kontsern Schibsted. 2001. aasta eelarve näeb ette nii Eesti Meedia kui kõigi tema tütarettevõtete jõudmist kasumisse, ütles Kadastik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing