Ettevõtjad kardavad pangamonopoli teket

Kristina Traks 23. veebruar 2001, 00:00

?Tõenäoliselt ei lubata nii suure turuosaga panga teket, kuid kui see siiski nii läheb, siis peame hakkame teist panka praeguse Hansa- ja Ühispanga kõrvale vaatama,? ütles Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive. ?Kui aga pankade omanikud küll ühinevad ning üks pankadest maha müüakse, ei muutu meie jaoks midagi.?

Liive sõnul on suurkliendi seisukohast Hansa- ja Ühispanga vahel praegu konkurents tuntav. ?Kui me soovime mõnd teenust ja võtame pakkumised, siis tulevad hinnad ikka mõlemas pangas kenasti alla,? ütles Liive. ?Eraklientide puhul on Hansapank ikka ees ja teenustasusid pannakse ikka päris kenasti juurde.?

Saku Õlletehase juhatuse esimees Cardo Remmel ütles, et ta ei looda eriti Eesti Panga peale, kuid turumajanduses ei saa tekkida olukorda, kus puuduvad valikuvõimalused.

?Vaid ühe panga kliendiks jääda pole kindlasti mõistlik, hea, et Eesti turul on veel ka Sampo ja Merita pank,? rääkis Remmel. Praegu kasutab Saku Õlletehas nii Hansapanga, Ühispanga kui ka Merita Panga teenuseid.

?Eraisikust kliendile on kurb, kui jääb vaid üks pank,? ütles Pakterminali juhatuse esimees Raivo Vare. ?Ettevõtjana suhtun ma ühinemisuudisesse rahulikult, sest meie võime valdava osa pangaoperatsioonidest teha välismaal.?

?Praegu on panganduses päris tugev konkurents, ka Ühispank on viimasel ajal püüdnud olla vähemalt sama tugev kui Hansapank,? ütles ASi Norma juhataja Peep Siimon. ?Kui nüüd rootslased otsustavad emma-kumma panga ära müüa, siis loodan, et see ostja jääb siin turul võrdväärseks partneriks.?

?Kui pool seitse Rootsi uudistes seda teadet pankade ühinemisest nägin, pidin kohvi kurku ajama, täielik üllatus oli,? ütles IBM Eesti juhatuse esimees Valdo Randpere. ?Loodetavasti ei teki Eesti turule pangamonopoli, sest ükski monopol ei mõtle, kuidas kliendil hea oleks.?

Randpere sõnul oleks tervitatav, kui Eesti turule tuleks hoopis mõni uus tegija, näiteks Handelsbank. ?Eestis on ruumi küll ühele heale pangale, Handelsbank võiks oma häbelikkusest üle saada ning tulla siia ambitsioonika ja agressiivse plaaniga,? rääkis Randpere. ?Kui aga rootslased ühte või teist panka tahavad müüa, siis ilmselt müüvad Hansapanga, sest seda on lihtsam müüa.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing