Euro käekäik sõltub USA majandusest

Tõnis Oja 26. veebruar 2001, 00:00

Dollar sooritas reedel euro suhtes viimase seitsme nädala suurima kukkumise pärast Michigani ülikooli poolt arvutatava tarbijausaldusindeksi langemist rohkem kui seitsme aasta madalaimale tasemele. Indeks on järjest allapoole liikunud alates detsembrist. Dollari kurss on selle perioodi jooksul nõrgenenud euro suhtes 7,8 ja kuuest suuremast valuutast (euro, jeen, ?veitsi frank, Suurbritannia nael, Kanada dollar ja Rootsi kroon) koosneva korvi suhtes 4,8 protsenti.

Tarbijausaldusindeks on mõõde, mille järgi hinnatakse, kuidas inimesed suhtuvad USA majandusse. Uudisteagentuuri Bloomberg analüütikute andmetel liiguvad indeks ja dollari kurss suuremate valuutade korvi suhtes tugevas korrelatsioonis.

Kui veel kella 12 ajal oli dollari kurss 0,9047 EUR/USD ehk 17,29 krooni, siis USA finantsturgude sulgemise ajaks oli Ühendriikide valuuta nõrgenenud 17,01 kroonini.

Analoogiliselt möödunud sügisega sõltub euro kursi käekäik taas eelkõige USAst. Ainsaks erinevuseks on asjaolu, et siis liikus euro kindlalt allapoole, tol ajal tundus, et lausa põhja. Täna on euro positsioon kindlam, aga taas tänu mitte Euroopa, vaid hoopis Ameerika majanduse olukorrale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing