Kõigi raskuste kiuste väikeettevõtjaks

Violetta Riidas 26. veebruar 2001, 00:00

Ettevõtliku inimesena on spetsialist varasematel aegadel kindlasti mingil määral firma juhtimisega kokku puutunud, kuid ettevõtte asutamise bürokraatia on talle võõras.

Oma Firma ongi mõeldud eelkõige sellisele inimesele, kelle jaoks palgatöötaja staatus on end ammendanud. Anname spetsialistide kirjutatud artiklites näpunäiteid firma asutamiseks. Piiratud mahu tõttu ei saa kirja panna iga sammu, kuid bürokraatia põhilised sõlmpunktid toome välja.

Praegusel hetkel pole ettevõtluskeskkond küll enam pooltki nii soodne kui iseseisvuse algaastail, kui turul alles haigutasid kõikvõimalikud ni?id. Teisalt räägib oma firma asutamise kasuks kindlasti majandustõus, mis on muutnud pankadest laenu saamise tunduvalt lihtsamaks.

Kümmekond aastat tagasi alustanud firmad on nüüdseks tugevateks ettevõteteks arenenud ning mõned isegi monopoolse seisundi saavutanud. Kahtlemata on suurte ja tugevatega algajal päris raske rinda pista, kuid see ei tähenda, et proovima ei peaks. Vaja läheb head pealehakkamist ning julgust.

Lisaks julgusele peaks ettevõtjat iseloomustama kindlasti ka tarkus ning võime ette näha. Esimest ja viimast meie omalt poolt eriti lisada ei saa, kuid teadmisi tahame kindlasti juurde anda.

Loodetavasti saab nii mõnigi ettevõtlik inimene Oma Firmast indu ning astub palgatööliste ridadest ettevõtjate sekka.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing