Eesti riigi sünnipäev Tais piprase salatiga

26. veebruar 2001, 08:13

Vabariigi 83. aastapäeva tähistas eesti kogukond Bangkokis viiulikontserdi ja Tai toitudega, kirjutab Postimees.

Troopilises kuumas öös kiirustas Bangkoki põhjapoolses Bangkepi rajoonis asuvasse Gold Mine?i restorani kummaline kirju seltskond tähistama Eesti Vabariigi 83. aastapäeva.

Vastuvõtu korraldas Eesti päritolu noor austraallane Justin Paul Rumm, kes Bangkokis elanud viimased 11 kuud ning erakordselt hästi kohanenud Tai ühiskonnas kehtivate reeglitega.

Kohal olid Tai tuntud TV-tähed, meediaagentuuride esindajad, poliitikud ja ärimehed.
Restoranis tellimusi ega arveid ei esitatud, perenaine hoolitses, et lauad oleks lookas ja klaasid veini täis.

Justin Rumm, kes töötab klienditeeninduse direktorina firmas MDK Consultants, oli dekoreerinud sini-must-valge kirjaga ?Estonian independence day? lava tagaseina.

Aukülaliseks oli EV aukonsul Tai Kuningriigis dr Virachai Techavichit, kes esines kokkutulnuile kõnega, milles tutvustas Eestit kui väikest, aga tublit Põhja-Euroopa maad.

Aukonsul rääkis lumest ja internetipangandusest, transiidist, metsadest ja mobiiltelefonidest ning lõpuks Eestist kui kaubaväravast Skandinaaviasse ja Venemaale.

Kuna informatsioon Eesti riigist oli enamikule kokkutulnutest esmakordne, oli neil eriti huvitav sealsamas kohtuda Eesti noortega.

Aukonsul dr Virachai on ühtlasi Tais kolme rahvusvahelise kooli omanik ning neist vanimas, Pattaya International School of Regent?is õpivad ka stipendiumi võitnud Eesti noored.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing