Ehitajad protestivad Expo 2000 paviljoni vanarauastamise vastu

26. veebruar 2001, 08:08

Riik sõlmib sakslastega leppe Hannoveri maailmanäituse Eesti paviljoni vanarauastamiseks hoolimata ehitusfirmade pakkumisest see ligikaudu sama hinna eest tagasi tuua ja tasuta ladustada kuni taaspüstitamiseni, kirjutab Postimees.

Eesti Expo 2000 paviljoni püstitanud Skanska ning AS Koger Partnerid pakkumine ehitise konstruktsioonid 3,77 miljoni krooni eest maha monteerida ja Viljandisse laoplatsile viia pole Koger Partneri juhataja Andres Kogeri sõnul saanud mingit vastust projekti koordineerinud Eesti Investeeringute ja Kaubanduse Arendamise Sihtasutuselt (EIKAS).

?Me pole ka teada saanud, kui palju riik maksab selle lammutamise eest Saksamaal sõlmitava leppega,? lausus Koger. ?Kuid meie andmeil võib summa olla kolme miljoni krooni ümber.?

Koger nimetas täiesti arusaamatuks riigi käitumist, kes toetab lammutusrahaga Saksamaa majandust ja saadab Eestile tuntust kogunud paviljoni utiili. Umbkaudu sama hinnaga võiks ehitise kodumaale tagasi tuua ning alles hoida, kuni leidub selle taaspüstitamise rahastamisega nõustuv omavalitsus või firma.

Paviljoni konstruktsioonid valmistanud ASi Viljandi Metallitööstus nõukogu esimehe Jaak Sulgi sõnul on nad nõus tasuta hoiustama paviljoni konstruktsioone oma laoplatsil kas või mitu aastat. Firma laoplatsile saabuks sel juhul paarkümmend autotäit metallilasu. Paviljon jääks Viljandisse, kuni leidub ehitist taaspüstitada sooviv ja selleks raha omav investor.

?Ma ei eita meie firma majanduslikku huvitatust,? märkis Sulg. ?Seda on täpselt niipalju, et kui paviljon uuesti püsti pannakse, loodame tööd saada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing