Liviko ja Onistari ühistegevus suretab turult keskklassi viinad

26. veebruar 2001, 08:03

Viinatootjate hinnangul on Liviko ja Onistari hinnasõda keskklassi viinad välja suretanud, ülejäänud tootjad on sunnitud langetama viina hinda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Liviko ja Onistari hinnasõda ning võimutsev salaviin on kärpinud keskklassi viina osa poole võrra,? rääkis Remedia kommertsdirektor Sirje Potisepp.

Remedia otsustas vastuseks Liviko ja Onistari odava viina hinna tõstmisele langetada märtsis Monopol viina hinda. ?Tahame vastu hakata, et teiste odav hind ei tapaks meie kaubamärki ära,? ütles Potisepp.

?Hinnalanguse tulemusel kujuneb praegusest 60kroonisest viinast umbes 50kroonine, mis jääks odavama ja keskklassi vahele,? ütles Potisepp. ?Tegemist on turundusnipiga ja see on ajutine.? Potisepa sõnul enam madalamaks viina hinda muuta ei ole võimalik.

?Arvan, et Remedia ei tee õieti. Nad positsioneerivad hinnalangusega seni hea kaubamärgiga keskklassi viina odava viina gruppi,? ütles Liviko turundusdirektor Janek Kalvi. ?See ei too kaasa käibekasvu, kuna ta ei muutu odavaimaks viinaks.?

Remedia tahab hinna langetamisega võita tarbijaid odavate viinade joojate hulgast ning kahekordistada turuosa keskklassi viinade segmendis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing