Tulekul suur aktsiamäng

ÄP Online 27. veebruar 2001, 00:00

Mäng kujutab päris elu, kus iga börsipäev võrdub eluaastaga, mil mängija kontole laekub 5000 krooni, mida pensionipõlveks investeerida.

LHV partner Rain Lõhmus prognoosib, et Eestis hakatakse hoiuste kõrval kasutama senisest rohkem investeeringuid aktsiatesse. ?Aktsiainvesteerimine ei ole sugugi keerulisem kui auto juhtimine. Aktsiamäng on kui kardisõit, mis annab esimese kogemuse.?

Delfi juhatuse esimehe Ville Jehe sõnul on viimase kahe aastaga aktsiatehingute sooritamisel tormiliselt arenenud interneti roll. Viimase kuue kuu jooksul on Eestiski suur osa aktsiatehingutest siirdunud internetti. Seetõttu on ka Delfil huvi korraldada aktsiamäng internetis, pakkudes suurele hulgale kasutajaile võimalust harida end investeerimisvaldkonnas.

Äripäeva analüütiku Romet Kreegi sõnul õpivad mängus osalejad ka portfelli koostamise põhialuseid, nagu hajutamine geograafiliste piirkondade ja tegevusalade vahel.

?Aktsiamängus osalejatel on võimalik investeerida nii NYSE, Nasdaqi ja Amexi börsidel kui ka Tallinna börsil noteeritud aktsiatesse,? tutvustas Kreek võimalusi.

Aktsiamängu ?Noor Pensionär? osavõtutasu on 100 krooni portfelli kohta. Mängus on kokku sada auhinda, sealhulgas reis kahele Wall Streetile, mobiiltelefonid ning investeerimisalased raamatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing