Advokaadibüroo: IT-firmade arengut takistavad õigusküsimused

Inno Tähismaa 27. veebruar 2001, 16:29

Eesti väikese ja keskmise suurusega IT-fimade seas läbiviidud uuringust selgus, et 94% Eesti IT-firmadest pole kunagi kokku puutunud õigusabiga, teatas uuringu läbi viinud advokaadibüroo Hedman Osborne Westphalen Alliance esindaja.

Õigusabiga pole firmad kokku puutunud vaatamata sellele, et paljud küsitletutest peavad lähiajal tõenäoliseks keeruliste juriidiliste lepingutega seotud ühinemisi ning laienemist rahvusvahelisele turule.

Hedman OWA partner Kalle Pedak ütles uuringu tulemusi kommenteerides, et ebapädevus õigusküsimuste lahendamisel on kujunemas IT-firmade arengut pidurdavaks teguriks. ?Uuringu tulemused on üllatavalt drastilised. Paljud ettevõtjad ei julge olemasolevate lepingute ja dokumentidega hakata suhteid arendama ei välisklientide ega potentsiaalsete investeerijatega,? märkis Pedak. Ta lisas, et kiiresti oleks vaja lahendada ka mitmed seadusandlikud küsimused, mis reguleerivad IT-firmade tegevust puudulikult.

Pedaku sõnul tunnistavad IT-firmad, et kui Eesti turul saadakse oma praeguste lepingutega veel kuidagi hakkama, siis lähiaastatel planeeritavad ühinemised ning laienemine rahvusvahelisele turule eeldab põhjalikke ümberkorraldusi nii firmade lepingutes kui ka Eesti IT-alases seadusandluses. Välisturule tahab laieneda lähiajal 85% küsitletud firmadest.

Seadusandlikul baasil on lahendamata näiteks tarkvara patenteerimise probleem, mida pooled küsitletutest kindlasti kasutaks. Samuti on reguleerimata tarkvara mõiste: on see toode või teenus.

Uuring viidi läbi väikese ja keskmise suurusega IT-firma seas, mis keskenduvad tootmis- ja arendustegevusele. Kokku küsitleti 54 IT-firmat, uuring toimus eelmise aasta lõpus.

Hedman OWA kuulub rahvusvahelisse advokaadibüroode liitu Osborne Wastphalen Alliance, millel on 21 õigusbürood ning 600 juristi üle Euroopa ning ka USAs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing