Aktsiate noteerimine väärtpaberibörsil muutub Eesti ettevõtetele jälle atraktiivseks

28. veebruar 2001, 00:00

Rahvusvahelistele investoritele, kellel on juurdepääs Helsingi börsile, muutub Tallinna ja Helsingi börsi liitumise tulemusena ligipääsetavamaks ka Tallinna börs. Samuti muutub kohalikele investoritele kättesaadavamaks Helsingi börs.

Näiteks Lääne investorid, kes tahavad praegu Eestis kaubelda, peavad kasutama kohalikke maaklereid. Samamoodi peame meie Soome aktsiatega kauplemiseks kasutama sealseid maaklereid. Nüüd saab hakata seda otse tegema. Senisest suurem hulga välisinvestorite tulek Tallinna väärtpaberibörsile muutub peale liitumist reaalsemaks. Helsingi börsil on lisaks oma liikmetele päris palju ka välisliikmeid, nemad saavad kindlasti senisest parema ligipääsu informatsioonile. Siiamaani oli Soomes noteeritud ainult Hansapank, siis nüüd saab Helsingi börsi süsteemi kaudu hakata kauplema näiteks Eesti Telekomiga.

Ka mõned teised põhinimekirja aktsiad võiksid välisinvestoritele mingit huvi pakkuda. Ettevõtted saavad läbi Helsingi kauplemissüsteemi nähtavaks ka Helsingi börsi välisliikmetele, kes siiamaani oleks pidanud sellist informatsiooni otsima internetist, nüüd tuleb see info vähimagi soovi korral neile otse ekraanile.

Lisaks on mõned kodumaised ettevõtted olnud huvitatud aktsiate noteerimisest börsil, kuid on öelnud, et Tallinna börs pole täna see koht, kus nad tahaksid seda teha.

Pärast kahe börsi kauplemissüsteemide ühendamis on neil võimalus aktsiad noteerida küll Tallinna börsil, aga juba Helsingi kauplemissüsteemi aknas. Enam ei saa öelda, et aktsiate börsil noteerimata jätmine on tingitud investorite puudumisest. Börsile minek hakkab edaspidi tõepoolest sõltuma sellest, kuidas ettevõte oskab ja tahab investoritega suhelda ja millised on ettevõtte majandustulemused.

Loodan ka, et kuna Tallinna börs saab välisinvestoritele senisest palju kättesaadavamaks, siis paraneb mõningate ettevõtete kultuur investoritega suhtlemisel. (Kommentaar ilmus internetiportaalis Uplaza).

Sven Kunsing on ka Tallinna väärtpaberibörsi nõukogu liige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing