BRS vabastab Eesti Raudtee juhatuse

Andres Reimer 28. veebruar 2001, 00:00

Juchnewitschile pakutakse Eesti Raudtee logistika või välissuhete valdkonna juhi ametikohta, kui Baltic Rail Service (BRS) peaks ettevõtte erastamislepingu allkirjastama, ütles eile BRSi juhatuse aseesimees Guido Sammelselg.

Sammelselja sõnul soovib BRS näha Eesti Raudtee juhatuses kahte liiget Suurbritannia raudtee operaatorfirmast Jarvis International, kes omab pakkumises 25,5 protsenti, ja kahte liiget USA konsultatsioonifirmast Rail World, kes samuti omab projektis 25,5 protsendi suurust osalust.

Juhatuse esimeheks valitakse tõenäoliselt Jarvise Eesti suuna projektijuhtidest Tim Hollaway või Andrew Smith. ?Eesti Raudteele oleks kasulik, kui ettevõtet juhiks Euroopa Liidu kodanik,? lausus Sammelselg.

Juchnewitsch ütles, et ta on valmis kommenteerima võimalikku madalamale ametikohale asumist pärast seda, kui talle ametlik pakkumine tehakse. Uue ameti peavad tõenäoliselt otsima ka ülejäänud kaks Eesti Raudtee juhatuse liiget Kaido Simmermann ja Vahur Karniol.

Üleminekuperioodil pärast erastamislepingu sõlmimist võivad Eesti Raudteed juhtida nii juhatuse esimees kui ka peadirektor, kuid edaspidi hakkab ettevõtet juhtima juhatuse esimees, lausus Sammelselg.

BRS jääb erastamisagentuuriga algavatel läbirääkimistel kindlaks varasema ühe miljardi krooni suurusele ostuhinnale, kuid võib taotleda investeerimiskohustuse vähendamist. ?Eesti Raudteel investeeritakse iga kuu kümneid miljoneid kroone, mis võib muuta vajadust meie kohustuste suhtes,? ütles Sammelselg.

BRS välistab erastamiskonkursilt välja langenud Raudtee Erastamise Rahva ASi (RER) kaasamise oma pakkumisse. ?Samadel tingimustel kui RailEstonia vastu pole võimalik BRSi vastu hagi esitada,? lausus Sammelselg.

Veebruari keskel peatas Tallinna halduskohus Eesti Raudtee erastamisläbirääkimised, sest RER vaidlustas need investorite puudumise ettekäändel.

Kui erastamisagentuuri nõukogu otsustab täna lõpetada läbirääkimised RailEstoniaga, kellel pole ei strateegilist investorit ega ka finantsgarantiisid tehinguks, kaob linnakohtus pooleli oleva kohtuasja jätkamise sisuline põhjus.

Välisinvestoritest osaleb BRSis 5 protsendiga Rail Development Corporation USAst, Eesti kapitali esindab Jüri Käo NG Investeeringud 22 protsendiga ja sama suure osaga Sammelselja OÜ Heksagon. Tehingu finantseerimiseks koondavad Hansapank ja Swedbank rahvusvahelise sündikaatlaenu.

RailEstonia läbikukkunuks tunnistamine ja erastamisläbirääkimiste alustamine Baltic Rail Servicega jätab rahuldamata RERi eesmärgi, kes taotleb enda kaasamist Eesti Raudtee erastamisläbirääkimistele. RER peab oma pakkumist, mille erastamisagentuuri nõukogu mullu detsembris kõlbmatuks tunnistas, BRSi omaga võrreldavaks. ?Me ei soovi protsessi venitamist, vaid seda, et erastamisagentuur langetaks uue otsuse,? ütles RERi juhatuse esimees Rain Tamm. ?Kui oleksime vähemalt paremuselt teine pakkuja, oleks meil suurem võimalus kui praegu, kui meie ?anss on null.?

Finantsgarantiideta RailEstonia nõustajale võlgu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing