Ühinemisel laienevad Tallinna börsile Soome rangemad nõuded

Inge Rumessen 28. veebruar 2001, 00:00

Väärtpaberiinspektsiooni peadirektori Kristjan-Erik Suurvälja sõnul jääb ka pärast Tallinna väärtpaberibörsi (TVB) aktsiate üleminekut HEXile järelevalve rahandusministeeriumi alluvuses olevale väärtpaberiinspektsioonile.

?Selles osas muutusi ei tule, küll aga hakkame koostööd tegema Soome finantsinspektsiooniga, mis viib selle järelevalve teostamise kindlasti uuele tasandile,? prognoosis Suurväli. ?Nõuded nüüd börsil noteeritavate ettevõtete jaoks ei muutu vähemasti sel määral, mis puudutab Eesti seadusi. Küll aga tuleb hakata arvestama Soome-poolsete nõuetega, mis võivad olla rangemad.?

Suurvälja hinnangul on HEXi suurosalus Tallinna väärtpaberibörsil suhteliselt hea uudis nii investoritele kui ka noteeritud ettevõtetele.

Rahandusministeeriumi finantsturgude talituse peaspetsialist Lembit Olev ütles, et kahe börsi ühinemisel hakkavad toimuma piiriülesed tehingud, mis nõuavad põhjalikumat järelevalvet.

Praegu riigikogu menetluses olev väärtpaberituru seaduse eelnõu peab Olevi hinnangul kindlasti sisaldama ka tekkiva olukorra regulatsioone ja menetluse käigus viiakse need eelnõusse sisse. Uus seadus hakkab kehtima tänavu 1. juulil.

Eesti Panga avalike suhete juht Kaja Kell ütles, et ei usu, et Tallinna ja Helsingi börside ühinemine olukorda insaiderluse osas hullemaks teeks. ?Insaiderluse vastu aitab võidelda tegus järelevalve. See on kõige tähtsam,? rõhutas Kell, lisades, et ühinemise tulemusel peaks Eestisse liikuma täiendavat oskusteavet väärtpaberijärelevalve ja regulatsiooni parandamiseks.

Kella sõnul on oluline, et rahvusvaheliste tehingute arveldussüsteem, mis on kavas luua, tagaks iga tehingu kohta vähemalt selle info, mille tagab Väärtpaberite Keskdepositoorium. ?Ja loomulikult peab kogu info olema Eestis tõrgeteta kättesaadav,? märkis Kell.

juhtkiri: Investeerimiseks avaneb huvitavaid võimalusi

küsitlus: Mida toob kaasa Tallinna ja Helsingi börsi koostöö?

HEX elavdab Eesti börsi

HEX võib päästa Tallinna börsi varjusurmast

Intervjuu Tallinna börsi käivitaja Ivar Lukiga

Tallinna börsi kuldaeg oli üsna alguses

HEXi käibes domineerib Nokia

Rain Lõhmus: Tallinna börs võtab kasutusele Helsingi kauplemissüsteemi

HEXi nimekiri kohe eestlastele ei avane

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing