Börs pendeldas raha puudusel allapoole

Raivo Sormunen 01. märts 2001, 00:00

Eilne börsipäev kujunes võrreldes paari eelnevaga tunduvamalt rahulikumaks. Aktsiate liikumissuund oli kergelt langev, kuna vaba raha on turul pärast suuri ja põrutavaid uudiseid momendil otsa saanud.

Pärast eelmisel nädalal saabunud Hansapanga ja Ühispanga suuromanike liitumisuudist, mil börsisüsteemi päevane tehingute maht küündis üle 200, on investorite jõud raugenud ja olukord kohalikul börsil stabiliseerumas.

Börsisüsteemi kogukäive ulatus eile 10,9 mln kroonini. Palju aitas sellele kaasa neli suurt plokktehingut Harju Elektri aktsiaga, mille tulemusena aktsia käive ületas eile Tallinna börsil ainsana 3 mln krooni joone.

Elektriseadmeid valmistav ettevõtte teatas eile oma eelmise aasta stabiilselt kasvavatest majandustulemustest ning sellest, et kavatseb maksta 1,20 krooni ehk 2,8% eilsest 42,50kroonisest aktsia turuhinnast dividendideks. Peale Harju Elektri jõudsid aasta kahe esimese kuu jooksul aruannetega hakkama saada ja oma eelmise aasta majandustulemused rahvani tuua ka mitmed väiksed Tallinna börsi lisanimekirja ettevõtted. See võib täna soodustada Farmaatsiatehase, Külmhoone, Estiko aktsiatega kauplemist. Suurematest tegijatest on oodata veel Tallinna Kaubamaja ja Pro Kapitali majandustulemusi.

Eesti Telekomi aktsia oli teisipäevase tehnoloogisektori nõrga esituse tõttu eile mõõduka löögi all, odavnedes päevaga 1,7% ja taandudes 72,5 kroonini. Telekomisektori osas eile õhtupoole olukord mõnevõrra rahunes ja täna ootaks Eesti Telekomi aktsialt stabiliseerumist.

Vaatamata kõigele oli Telekomi aktsia eile Tallinna börsil investorite hulgas populaarseim, andes päevaga 31 tehingut 108st.

Ostujõu raugemise tõttu on hakanud odavnema ka eelmise nädala täht ja ostujõudu kergitanud Hansapanga aktsia, mis vajus eilse vähem kui 3 mln kroonise börsikäibe juures 143 kroonini ehk 0,5%.

Kuigi Hansapanga aktsia jaoks oli eelmise nädala uudis panga suuromaniku Swedbanka ja Ühispanga omaniku SEBi liitumisest igati positiivne, pole investorid ja turuosalised praeguseks leidnud veel piisavalt vabu reaalseid rahalisi vahendeid, mis aitaksid Hansapanga aktsiat hoida ja ülespoole viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing