Paber ühines arvutiga

Kaido Einama 01. märts 2001, 00:00

Kasutaja saab uue arvutiga teha oma tööd traditsioonilisel viisil paberi ja pliiatsiga, kuid märkmeid ei pea hiljem käsitsi arvutisse sisestama, vaid need on juba seal elektrooniliselt olemas. Märkmeid salvestavaid seadmeid on pakutud ka varem, kuid Transnote on esimene nn komplekslahendus, kus sülearvuti on digitaalse märkmelauaga juba ühendatud.

Märkmete arvutisse viimiseks pole vaja teha muud, kui kasutada komplektis olevat raadiosaatjaga pliiatsit ning digitaalalust, millele on paberid asetatud. Pliiatsiga kirjutatu salvestatakse arvutisse kuni 50 lehe paksuse paberivirna peal kirjutades. Digitaalalusega märkmekausta saab kasutada näiteks klientide juures kiiresti blankettide täitmisel ja jääb ära tüütu andmete hilisem käsitsi sisestamine.

Digitaalne märkmik ThinkSsribe kasutab tavalist paberit formaadis A4 või 8.5×11 tolli. Digitaalne pliiats,  mis kuulub Transnote?i komplekti,  toimib nagu  tavaline tindipliiats, millel on sees raadiosaatja, mis saadab signaali digitaalsesse märkmikku paberi all. Kui Thinkpad on sisse lülitatud, kantakse sellesse salvestatud informatsioon automaatselt üle.

ThinkPadil on täismõõtmelise sülearvuti võimsus ning 180 kraadi pööratav puutetundlik ekraan FlipTouch. Ühe nupuvajutusega on võimalik kujutis ekraanil pöörata tagurpidi, tänu millele on võimalik enda ees olevat informatsiooni näidata enda vastas olevatele inimestele. Puuduseks on kasutataval tarkvaral aga käekirjatundmise puudumine. Eestis on Transnote?i võimalik juba tellida, kohale jõuab ta aprilli keskel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing