Väikefirma arvutivõrgu jaoks kõik vajalik ühest tarkvarakarbist

Kaido Einama 01. märts 2001, 00:00

Väikefirmale on vajalikud printerijagamine, failijagamine, elektronpostisüsteem, interneti-ühenduse jagamine. Neid kõiki saab küll eraldi osta, aga nad vajavad patsiga poisi abi. Universaalse komplektiga saab hakkama ka põhjalike eriteadmisteta.

Microsofti Small Business Server proovib korraga pakkuda kogu vajalike asjade komplekti, mis üheskoos ostes peaks taskukohane olema ka väikefirmale, kus töökohtade arv on väike, aga juba piisavalt suur, et võrku vajatakse.

Small Business Server on mõeldud kuni 50 töökohaga firmadele, seega sobib ta enamikule Eesti väikestest firmadest ja ka paljudele keskmistele. Pakett sisaldab Windows 2000 serverit, Exchange 2000 serverit, tulemüüri, SQLi andmebaasi serverit, jagatud faksi ja modemi tarkvara, veebitegemise tarkvara FrontPage ja elektronposti, kontaktihalduse- ning ajaplaneerimistarkvara Outlook 2000 ning analüüsivahendeid, mis seni väikefirmale taskukohased polnud.

Toote eelisteks on ülilihtne administreerimine: sellega saab hakkama ka üsna keskpäraste arvutiteadmistega firmatöötaja. Uue kasutaja puhul pole vaja läbi käia erinevaid serverirakendusi talle ligipääsu ja õiguste loomiseks, need luuakse automaatselt vastavalt ette salvestatud alustele. Ka serveri administreerimine käib ühest kohast ja seda saab teha üle interneti, mis teeb tarkvara sobivaks näiteks harukontorites, kuhu oma administraatorit serveri hooldamiseks pole mõtet palgata. Kuna serveritarkvara on tihedalt integreeritud, piisab ka väiksema võimsusega riistvarast.

Täiskomplektsus on serveritarkvaral nii eeliseks kui ka puuduseks, kuna kõik funktsioonid on lahendatud Microsofti toodete baasil, mis alati pole parim ja töökindlam lahendus. Samas on püütud Small Business Serverit ühildada ja panna tööle ka koos teiste lahendustega. Näiteks Netware võrgu kliendid saavad võrgus olla, ilma et nad märkaksid, et tegemist on uue serveriga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing